آینده را با صرافی سیمیا معامله کنید!

اکسی اینفینیتی AXS

پرورش موجودات دست‌آموز مجازی به راهی برای کسب درآمد در دنیای بلاکچین تبدیل شده است، اما چگونه؟ پاسخ بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) است. به بیان دقیق‌تر باید بگوییم که Axie Infinity در حقیقت یک بازی مبتنی بر NFT و اکوسیستمی است که بر روی بلاک چین اتریوم بنا شده و رمز ارز بومی آن یعنی AXS یک توکن ERC20 است.

هرچند این بازی در فهرست بهترین بازی‌های بلاکچینی قرار دارد، اما فرازونشیب‌هایی نیز داشته است. در این مقاله به طور کامل با این پلتفرم، تیم سازنده، نحوه کار اکسی اینفینیتی، توکن AXS، نحوه نگهداری آن و مهمترین و جدیدترین رویدادهای مربوط به آن آشنا خواهید شد. با صرافی سیمیا همراه باشید.

بازی Axie Infinity چیست؟

بازی اکسی اینفینیتی بر اساس ایده خام اولیه یکی از استارت‌آپ‌های ویتنامی به نام Sky Mavis ساخته شد و کار خود را به عنوان یک پروژه انگیزشی آغاز کرد و در ادامه به یک بازی محبوب فعال در حوزه اتریوم تبدیل شد.

در ادامه تیم این پروژه با الهام از ایده و طرح CryptoKitties، یک بازی با قابلیت جمع‌آوری دارایی‌های درون برنامه‌ای مبتنی بر اتریوم طراحی شد و از سال ۲۰۱۸ به روند رشد خود ادامه می‌دهد.

(Axie Infinity Shard (AXS در حقیقت توکن متعلق به اکوسیستم Axie Infinity است. AXS یک توکن حاکمیت ERC20 بوده که در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ راه اندازی و منتشر شد. توکن‌‌های AXS را از طریق بازی کردن می‌توان به دست آورد و یا حتی می‌توانیم آنها را خریداری و مبادله کنیم.

سایر توکن‌های مرتبط با Axie Infinity ، دارایی‌های درون بازی (مثل کاراکتر یا شخصیت درون بازی شما) در قالب توکن‌های ERC-721 و SLPها که همان معجون‌های کوچک عشق (Small Love Potion) که یک توکن ERC-20 است را شامل می‌شوند.

Axie Infinity چگونه کار می‌کند؟

در اکوسیستم Axie Infinity کاراکترها و یا شخصیت‌های بازی تحت عنوان اَکسی‌ها (Axies) نامیده می‌شوند. این‌ها در حقیقت توکن‌های غیر قابل تعویض یا همان NFT هستند، که شما می‌توانید مالکیت آنها را به دست بیاورید و آنها را کنترل کنید. همه اشخاص می‌توانند این توکن‌ها را درون کیف پول‌های شخصی خود ذخیره‌سازی کرده و به سایر آدرس‌های اتریوم ارسال کنند و آنها را با سایر بازیکنان از طریق یک بازار مبتنی بر بلاک چین مبادله کنند.

جدا از مقوله Axies ، خود این بازی از خصوصیت‌هایی مثل یک سرزمین و آیتم‌های مجازی برخوردار است که این خصوصیت‌ها نیز در حقیقت همان ماهیت توکن‌های ERC721 را دارا هستند.

درون این اکوسیستم، بازیکنان می‌توانند با استفاده از تیم‌ها و ترکیب‌های متفاوت در مُد ماجراجویی که حالت PvE (بازیکن در مقابله با محیط بازی) دارد، در امپراطوری Lunacia (امپراطوری متعلق به Axie Infinity)، به جنگیدن با هیولاها بپردازند.

همچنین بازیکنان می‌توانند از مُد آرِنا یا صحنه نبرد نیز در راستای استفاده از مکانیزم PvP (بازیکن در تقابل با بازیکن دیگر) استفاده کنند و با اشخاص حقیقی که در حال یادگیری محیط Axie هستند مبارزه کنند. در صورت پیروزی در نبرد، SLP یا همان معجون کوچک عشق دریافت می‌کنید که برای به دنیا آوردن و تولید اَکسی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که SLP یک توکن ERC20 بوده و قابلیت معامله در صرافی‌هایی مثل بایننس (Binance) را دارد. اگر می‌خواهید درباره توکن SLP اطلاعات بیشتری به‌دست آورید.

می‌توان موانع و مشکلات پیش روی بازیکنان جدید برای ورود به این حوزه و آغاز کردن روند یادگیری را بالا بودن قیمت Axie و هزینه یا کارمزد گس بالا در شبکه اتریوم دانست.

تولید اَکسی جدید نیاز به گس دارد که می‌تواند به مقادیر زیادی از اتر ختم شود. زنجیره جانبی Ronin Ethereum به صورت خاص برای Axie Infinity طراحی شده و به صورت انحصاری برای رسیدگی کردن به این مشکل ساخته شده است.

تیم سازنده Axie Infinity

AXS
منبع: techinasia.com

این پروژه توسط Sky Mavis توسعه داده شده، که یک استودیوی بازی سازی مبتنی بر تکنولوژی است و در اوایل سال ۲۰۱۸ بنیانگذاری شده است. این تیم شامل ۲۵ نیروی تمام وقت است و دفتر اصلی آن در شهر هو چی مین (Ho Chi Minh) ویتنام قرار دارد. در ادامه به معرفی اعضای ارشد تیم توسعه دهنده Axie Infinity می‌پردازیم:

Trung Thanh Nguyen مدیرعامل: تمام تصمیمات کلیدی درباره محصولات، بازاریابی و هدایت شرکت توسط ترونگ انجام می‌شود. این شخص در سن ۱۹ سالگی، شرکت Lozi که یک استارتاپ E-Commerce بود را بنیانگذاری کرد و حدود ۱۰ میلیون دلار برای استارتاپ جذب سرمایه کرد. ترونگ زمانی که این استارتاپ به یک کسب و کار ثابت تبدیل شد، آن را ترک کرد تا بر روی پروژه‌های سکویا (Sequoia) و Anduin Transactions کار کند. پس از این دو پروژه نیز Trung تمرکزش را بر روی پلتفرم Axie Infinity گذاشت.

Aleksander Leonard Larsen مدیر ارشد عملیات: لارسن مسئول تمام موارد مرتبط با بیزینس در Axie Infinity است. او همچنین عضو هیئت مدیره اتحادیه بازی‌های بلاک چینی است. لارسن همچنین تا سال ۲۰۱۸ در Asia Pacific Region فعالیت داشته و آشنایی و ارتباطات بسیار خوبی با صنایع بلاکچین و بازی در ویتنام، هنگ کنگ، کره جنوبی و ژاپن دارد.

Tu Doan مدیر هنری و طراح بازی: دوان رهبری تیم هنری در ویتنام را بر عهده دارد و طراحی اصلی Anxieها کار اوست. او همچنین در گذشته به عنوان مدیر طراحی در Lozi.vn فعالیت کرده است.

Andy Ho مدیر ارشد تکنولوژی: هو مدیریت تیم مهندسی را بر عهده دارد و مسئول استراتژی فنی و عملکردهای مهندسی است. او قبلا به عنوان مهندس نرم افزار در Anduin Transactions کار کرده و دوره‌های کارآموزی خود را در گوگل و پی پال گذرانده است.Jeffrey Zirlin مدیر توسعه: زیرلین مسئول رشد و توسعه این پلتفرم است. او همچنین به طراحی محصول و بخش کسب و کار Axie Infinity نیز کمک می‌کند.

توکن AXS چیست؟

اکسی اینفینیتی

ارز دیجیتال AXS یا همان Axie Infinity Shard مقوله‌ای جدید برای فضای Axie Infinity به حساب می‌آید و در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ منتشر شده است. هولدرهای AXS قادر خواهند بود تا این توکن را استیک کنند و از طریق رای‌دهی و بازی کردن AXS دریافت کنند. این پاداش‌ها از جانب خزانه‌داری جامعه Axie Infinity تامین می‌شوند و توسط خریدهایی داخل بازی، پشتیبانی می‌شوند.

عرضه کل ارز دیجیتال اکسی ۲۷۰.۰۰۰.۰۰۰ عدد خواهد بود و برخی از این رمز ارزها به فروش عمومی تخصیص داده شده‌اند؛ برخی دیگر از آنها به بخش خصوصیت‌های دریافتی در ازای بازی کردن و بعضی دیگر نیز به مشاوران Sky Mavis که در پروژه AXS فعالیت دارند، اختصاص یافته است. عرضه اولیه در نخستین فروش عمومی کمی کمتر از ۶۰.۰۰۰.۰۰۰ توکن بود. انتظار می‌رود تعداد توکن‌هایی که در طول هر سال منتشر می‌شوند تا سال ۲۰۲۶ رشد داشته باشند.

قیمت AXS در زمان به‌روزرسانی این مقاله (۹ بهمن ۱۴۰۱) ۱۱.۶۳ دلار است و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن حدود ۱۳۷ میلیون دلار است. این رمز ارز در رتبه‌بندی توکن‌های بازار ارزهای دیجیتال با توجه به ارزش بازارش در رتبه ۴۱ قرار دارد.بیشترین قیمت توکن AXS در تاریخ ۱۵ آبان ۱۴۰۰ با قیمت ۱۶۴.۹ دلار و کمترین میزان با ۰.۱۲ دلار در ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ثبت شده است.

کاربردهای AXS

هدف Axie Infinity این است که بتواند به یک بازی کامل و بالغ تبدیل شود تا بازیکنان را مجذوب خود کرده، جامعه هدف قدرتمندی داشته باشد و اکوسیستم جذابی را نیز فراهم کرده باشد. Axie Infinity برای طرفداران پوکمون (Pokemon) و فاینال فَنتِزی (Final Fantasy) نیز تدبیری اندیشیده و تجربه بازی سرگرم‌کننده‌ای را برای غرق شدن در فضای آن در اختیار شما قرار می‌دهد.

در ماه فوریه سال ۲۰۲۱ شاهد فعالیت بیش از ۲۷۰۰۰ بازیکن در بستر Axie Infinity هستیم. اگر این بازی موفق به جذب پایگاه گسترده‌‌تری از بازیکنان شود، بدون شک میزان ارزش بیشتری را نیز به این اکوسیستم خواهد افزود. همانطور که پیش از این نیز بیان کردیم، زنجیره جانبی Ronin در کنار نسخه رایگان که برای بازی کردن ارائه شده است، همگی در راستای پیشبرد هرچه بیشتر فرایند رشد کل مجموعه مهیا شده‌اند.

بازیکنان می‌توانند با بازی کردن و بهره گرفتن از ابزارهای مختلف، هر دو مورد از توکن‌های AXS و SLP را به دست بیاورند. این ارزها قابلیت تبدیل شدن و معاوضه با سایر ارزهای دیجیتال را نیز دارند. در حال حاضر نیز بازیکنانی وجود دارند که با بازی کردن Axie Infinity در حال کسب درآمد هستند.

ارز دیجیتال اکسی را از کجا بخریم؟

برای خرید AXS می‌توانید از صرافی متمرکز بایننس، کوین بیس، کوکوین، کراکن، جمینای، اوکی اکس و صرافی‌های نام آشنای دیگر استفاده کنید. علاوه‌بر این توکن اکسی را می‌توانید در دکس‌های پنکیک سواپ نسخه دوم، یونی سواپ نسخه سوم و سوشی سواپ مبادله کنید. شبکه رونین یک دکس انحصاری نیز دارد که برای سواپ توکن‌های بازی اکسی اینفینیتی و چند توکن دیگر استفاده می‌شود.

رمز ارز AXS را در کجا نگهداری کنیم؟

با توجه به این که AXS یک توکن ERC-20 است، می‌توان آن را در هر کیف پول نرم افزاری سازگار با ERC-20 مثل Trust Wallet ، Coinomi و Exodus ذخیره‌سازی کرد. علاوه بر این کیف پول‌های سخت افزاری مثل Trezor One یا Ledger Nano X نیز از این قابلیت برخوردار هستند. برای آشنایی بیشتر با کیف پول‌هایی که از استاندارد ERC20 پشتیبانی می‌کنند.

در کنار مواردی که در بالا مطرح شد، شرکت Sky Mavis کیف پول اختصاصی رونین را برای نگداری توکن AXS معرفی کرده است.

آخرین و مهم‌ترین اخبار مربوط به بازی اکسی اینفینیتی

در این بخش آخرین و مهم‌ترین اخبار و رویدادهای مربوط به اکسی اینفینیتی را به‌صورت دوره‌ای منتشر و به‌روزرسانی می‌کنیم.

فروردین ۱۴۰۱

بزرگترین هک تاریخ کریپتو تا به این لحظه در شبکه رونین و بریج آن رخ داد. طی این هک ۶۲۵ میلیون دلار رمزارز از پل این زنجیره جانبی سرقت شد. اگر می‌خواهید بدانید که این هک چگونه اتفاق افتاد و چه جزئیاتی داشت، مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

تیر ۱۴۰۱

برخلاف انتظارها، زمانی که همه قیمت‌های بیشتری برای توکن AXS متصور بودند، قیمت این ارز دیجیتال روز به روز کاهش پیدا می‌کرد و پاداش‌های درون بازی کاهش یافت. برخی این اتفاق را نشانه اقتصاد ضعیف بازی می‌دانستند و اعتمادشان را به آن از دست دادند. این اتفاق‌ها منجر به آن شد که سرنوشت اکسی اینفینیتی را مبهم قلمداد کنند.

شهریور ۱۴۰۱

بازی Axie Infinity برای پشت سر گذاشتن بحران ماه‌های قبل، به توسعه محیط بازی خود روی آورد. توسعه‌دهندگان این بازی در شهریور ۱۴۰۱ فصل صفر بازی اکسی اینفینیتی را ارائه کردند و همین مساله باعث افزایش قیمت AXS شد.

پرسش و پاسخ (FAQ)

  • بازی اکسی اینفینیتی چیست؟بازی AXIE INFINITY یک بازی مبتنی‌بر NFT است که از بازی کریپتو کیتی و پوکومون الهام گرفته است.
  • ارز دیجیتال AXS را از کجا می‌توان خرید؟
    برای خرید اکسی می‌توانید از صرافی‌های متمرکز مانند بایننس، کوکوین و کراکن و دکس‌های پنکیک سواپ، سوشی سواپ و یونی سواپ استفاده کنید. همچینین دکس اختصاصی کاتانا که مختصل به شبکه رونین هست، قابلیت سواپ توکن‌های این بازی را دارد.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی بازی اکسی اینفینیتی پرداختیم، نحوه کارکرد آن و توکن AXS را بررسی کردیم. اگر بخواهیم به صورت خلاصه مطالبی را که تا به اینجا مطرح شدند، دسته‌بندی کنیم، آینده ارز دیجیتال AXS وابسته به قابل بازی بودن و محبوبیت بازی Axie Infinity است. این بازی تا حد زیادی سرگرم‌کننده، کاملا آماده و با پتانسیل بالا، به همراه فضای کافی برای رشد است. همچنین این پروژه در طول دو سال گذشته خود را اثبات کرده و ویژگی‌های نوینی از آن در راه هستند تا بازیکنان بیشتری را برای ملحق شدن به این بستر ترغیب کنند.

اسکرول به بالا
صرافی سیمیا می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن اعلان ها
اجازه دادن به اعلان‌ها