۱۴۰۳/۳/۹
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

درباره فلوکی اینو

ارز دیجیتالی که ایده شکل‌گیری آن یک توییت از ایلان ماسک بود و دلیل رشد شدید آن توییتی دیگر؛ نام این پروژه فلوکی اینو Floki Inu است. فلوکی نیز در دوران پیشتازی میم‌کوین‌ها ایجاد شد و البته خود را فراتر از میم‌کوین و قاتل دوج‌کوین و شیبا می‌داند.

افراد زیادی شب‌ها با رویای ۱ سنت شدن قیمت Floki Inu می‌‌خوابند،‌ اما آیا امکان‌پذیر است؟ در این مقاله می‌خواهیم ببینیم ارزدیجیتال فلوکی اینو چیست، چطور کار‌ ‌می‌کند و چه ویژگی‌هایی دارد. تیم،‌ نقشه راه، مشارکت‌ها، توکن Floki و به طور کلی آینده این رمزارز را بررسی خواهیم کرد. با صرافی سیمیا همراه باشید.

ارز دیجیتال فلوکی اینو چیست؟

استفاده از نام سگ‌ها برای توسعه ارزهای دیجیتال به یک ترند در سال ۲۰۲۱ تبدیل شده بود و رمزارزهای زیادی با نام و لوگوی این حیوان باوفا ایجاد شدند. ایلان ماسک با توییت‌هایش جنجال‌های زیادی در دنیای کریپتو ایجاد کرد، در ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ (۴ تیر ۱۴۰۰) توییتی منتشر کرد و اعلام کرد یک سگ از نژاد شیبا اینو می‌خواهد داشته باشد و نام آن نیز Floki است. 

توییت ایلان ماسک برای فلوکی اینو
منبع: twitter.com

همین توییت منجر به شکل گرفتن ایده ایجاد رمزارز فلوکی اینو در ذهن چند توسعه‌دهنده بلاکچین شد و آن‌ها در کمتر از یک ماه، این توکن و وبسایت آن را ایجاد کردند. چند ماه بعد در ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور ۱۴۰۰) وقتی ایلان ماسک توییت دیگری از سگش با نام فلوکی منتشر کرد،‌ ارز دیجیتال Floki Ino در حال معامله بود و رشد قیمتی شدیدی را تجربه کرد.

توییت ایلان ماسک پامپ قیمت فلوکی اینو
منبع: twitter.com

فلوکی اینو ادعا می‌کرد که جای دوج‌کوین و شیبا را خواهد گرفت و می‌خواهد در بین ۱۰ رمزارز برتر بازار جای بگیرد،‌ اما تا به امروز مسیر عکس را در پیش گرفته و از این جایگاه دور و دورتر شده است. در صفحه اصلی سایت فلوکی، اولین مطلبی که به چشم می‌خورد این است که فلوکی می‌خواهد با استفاده از قدرت میم‌کوین‌ها، کاربردهای واقعی و مشارکت در امور خیریه، قدرت و فرصت‌های کسب سود را به جای شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ،‌ به مردم و به ویژه قشر ضعیف‌تر بدهد. فلوکی اینو برای خود سه ستون اصلی معرفی می‌کند:

 • فرهنگ و قدرت میم: آن‌ها معتقدند مردم به شدت میم‌ها را دوست دارند و این راه اصلی برای افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال نزد مردم است.
 • کاربرد: توکن FLOKI ابزار اصلی اکوسیستم فلوکی است، اکوسیستمی که قرار است بزرگ باشد و بنابراین این توکن کاربردهای خوبی خواهد داشت.
 • خیریه: آن‌‌ها اعتقاد دارند که تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال زمانی برای ما خوب هستند که به بهتر شدن جهان ما کمک کنند. چشم‌انداز فلوکی ساخت یک مدرسه در هر کشور توسعه نیافته جهان است.

هدف فلوکی اینو تبدیل شدن به شناخته‌شده‌ترین و پرکاربردترین ارز دیجیتال دنیا است، هدفی که بسیار بزرگ است و تا امروز شواهد نشان می‌دهد که توان و پتانسیل دسترسی به آن را ندارند.

Floki Inu چطور کار می‌کند؟

ارز دیجیتال فلوکی اینو ابتدا بر بستر شبکه اتریوم و با استاندارد ERC20 و سپس روی بستر BNB Smart Chain و با استاندارد BEP20 ایجاد شد. فلوکی برای هر تریدی هزینه‌ای را تحت عنوان مالیات تراکنش کسر می‌کند.

وجوه جمع شده عمدتا به دو منظور استفاده خواهد شد. مورد اول توسعه مداوم اکوسیستم فلوکی است که شامل مواردی مثل استخدام توسعه‌دهندگان و افزایش مشارکت‌ها است. مورد دوم هزینه‌های مارکتینگ پروژه است که مواردی مثل کمپین‌‌های بازاریابی، لیست شدن در صرافی‌های متمرکز، تبلیغات، حمایت از رویدادها و غیره را در بر می‌گیرد.

روی انتقال‌ها و همچنین بریج بین دو شبکه،‌ این هزینه گرفته نخواهد شد. میزان مالیات تراکنش برای هر دو شبکه اتریوم و اسمارت چین برابر با ۳ درصد است.

فلوکی اینو چه سرویس‌هایی دارد؟

سرویس های فلوکی اینو
منبع: floki.com

فلوکی اینو برای فاصله گرفتن از میم‌کوین بودن، در تلاش برای ساخت یک اکوسیستم است. وقتی وارد سایت فلوکی می‌شوید، ۵ بخش در اکوسیستم آن دیده می‌شود که در ادامه به معرفی آن‌‌ها می‌پردازیم.

Valhalla

Valhalla ورود فلوکی به دنیای متاورس و یک بازی Play to Earn مبارزه‌ای است که برای آن توکن‌های بی‌همتا (NFT) نیز طراحی شده است. این بازی که فلوکی اینو مانور زیادی هم روی آن می‌دهد،‌ در حال حاضر رایگان و بر روی تست نت لایه ۲ Optimism Kovan اجرا می‌شود.

FlokiFi

فلوکی‌فای نام مجموعه‌ای از محصولات مالی غیرمتمرکز Floki است و اولین محصول آن پروتکل Project L خواهد بود. این پروژه چندین همکاری تا به امروز داشته است. Project L نام رمزی FlokiFi Locker است که یک راه‌حل ابتکاری برای قفل دارایی دیجیتال است. این پروژه به افراد اجازه می‌دهد تا توکن‌های قابل تعویض، توکن غیرقابل تعویض (NFT) و توکن‌های نقدینگی (LP) را قفل کنند. همچنین این پروژه به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌های معمولی یا LP را به راحتی قفل و برای آن‌‌ها فرآیند آزادسازی تعریف کنند. ویژگی دیگر FlokiFi Locker پشتیبانی از استاندارد چند توکنی ERC1155 است. این پروژه برای خدماتش کارمزد ثابت و مشخصی می‌گیرد که به شرح زیر است:

 • قفل کردن یک توکن: ۵۰ تتر برای هر تراکنش
 • قفل کردن توکن بی‌همتا: ۱۰۰ تتر برای هر تراکنش
 • قفل کردن چند توکنی: ۱۰۰ تتر برای هر تراکنش
 • وستینگ یک توکن: ۱۰۰ تتر برای هر تراکنش
 • قفل کردن یا وستینگ توکن نقدینگی: ۰.۵ درصد از ارزش توکن LP

FlokiPlaces

فلوکی اینو قصد دارد به زودی یک فروشگاه برای توکن‌های NFT و همچنین برخی محصولات ایجاد کند. در این بازار علاوه بر ترید توکن‌های بی‌همتا، محصولات را نیز می‌توان با پرداخت کریپتو خریداری کرد.

دانشگاه فلوکی (Floki University)

این محصول قرار است تا یک پلتفرم آموزشی کریپتو باشد و در آن محتواهای مختلف قرار بگیرد. هدف دانشگاه فلوکی این است که برای کاربر با هر سطح و زمینه‌ای در ارزهای دیجیتال، محتوای مناسب او را ارائه کند.

دیفای (DeFi)

فلوکی می‌خواهد تا از طریق مشارکت‌ها،‌ پیشنهادها و ادغام با سایر پروژه‌ها، دیفای را در دسترس همه مردم قرار دهد. برای ورود به دنیای دیفای در گام اول،‌ فلوکی با اوراکل‌های قیمت چین لینک یکپارچه‌سازی را انجام داده است. تاکنون همکاری و ادغام با دو پروژه نیز انجام شده است.

بررسی تیم فلوکی اینو

Floki Ino توسط یک تیم ناشناس توسعه داده شده است. در سایت این پروژه به ۴ اکانت توییتری و آماندا کاونر (Amanda Kavner) به عنوان تیم فلوکی اشاره شده است. آماندا که دارای مدرک دکتری است، سابقه‌ای در فضای کریپتو ندارد و قرار است مدیریت Floki University را به عهده داشته باشد. ۴ شخص دیگر عبارتند از:

این که هیچ شخصی از یک تیم و سوابق آن‌ها مشخص و قابل بررسی نباشد، نکته قابل تاملی است. معمولا پروژه‌‌های بزرگ حتی اگر اعضای تیم آن و تعدادشان مشخص نباشد، بعضی از افراد تیم و مدیران را معرفی می‌کنند. بررسی سوابق آن‌‌‌‌ها نشان می‌دهد که آیا این تیم توان و پتانسیل لازم برای تحقق اهداف و موفقیت پروژه را دارد یا خیر.

آنچه که در مورد تیم فلوکی اینو می‌توان گفت این است که آن‌‌ها در زمینه مارکتینگ عملکرد موفقی داشتند. تبلیغات این پروژه را افراد زیادی دیده‌اند و در شبکه‌های اجتماعی نیز خودش را نشان داده است.

نگاهی به نقشه راه Floki Inu

فلوکی
منبع: web3wire.news

قسمت رودمپ در سایت فلوکی،‌ ما را به مقاله‌ای که در مدیوم این پروژه منتشر شده هدایت می‌کند. این مقاله برنامه‌های این پروژه برای دو فصل پایانی سال ۲۰۲۲ و نه بیشتر را ارائه می‌کند. برای فصل سوم سال ۲۰۲۲ موارد زیر در نقشه راه فلوکی Floki وجود دارد:

 • انتشار توکن‌های بی‌همتای Gemstone: این توکن‌ها دسترسی‌های VIP و مزایایی را برای هولدرها ایجاد می‌کنند. این توکن‌ها در Opensea قابل خرید و فروش هستند.
 • Project L: این پروژه از توکن فلوکی برای تراکنش‌ها استفاده می‌کند و به نوعی کاربردهای این توکن را افزایش می‌دهد.
 • پل میان زنجیره ای Floki: به کمک این پل می‌توان توکن‌های Floki Inu را بین دو زنجیره اتریوم و BNB Smart Chain جابجا کرد.
 • چندین آپدیت برای Valhalla
 • قابلیت استیک و فارم: قصد دارند تا با مذاکره با پلتفرم‌های دیفای کلیدی، امکان استیکینگ و فارمینگ توکن ارز دیجیتال فلوکی را فراهم کنند. تا به اینجا که دو سوم از فصل سوم سپری شده، هنور پلتفرم دیفای بزرگی این امکان را فراهم نکرده و فقط Inverse Finance و BarnBridge امکان استیک و فارم فلوکی را فراهم کرده‌اند.

برای فصل پایانی سال نیز برنامه‌های فلوکی اینو به شرح زیر است:

 • دبیت کارت فلوکی: آن‌ها می‌گویند که مذاکرات با یکی از شرکای کلیدی در حوزه پرداخت برای Floki Debit Card در مراحل پایانی است و احتمالا در فصل چهارم شاهد ارائه این خدمت خواهیم بود.
 • شروع مراحل تبدیل شدن به یک دائو: به گفته تیم فلوکی، صرافی‌های بزرگ برای لیست کردن ارز دیجیتال Floki Inu، تبدیل آن به یک DAO را ضروری دانسته‌اند. قدم اول طراحی یک پلتفرم و چارچوب آن برای ارائه پیشنهادها و رای‌گیری است.
 • راه‌اندازی دانشگاه فلوکی
 • راه‌اندازی FlokiPlaces
 • انتشار Valhalla

سرمایه‌گذارها و مشارکت‌های Floki Inu 

همانطور که گفتیم، فلوکی در سایت خودش به عنوان یکی از اهدافش عنوان کرده که قدرت و فرصت را می‌خواهد به جای شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، به مردم بدهد. بنابراین مشخص است که هیچ سرمایه‌گذار مطرحی پشت این پروژه نیست و آن‌ها اساسا با این حضور سرمایه‌گذاران خطرپذیر (VCها) مخالف هستند. این موضوع در حالی است که پروژه‌های بزرگ برای رشد و توسعه و همچنین حمایت در بازارهای نزولی، به شرکت‌های سرمایه‌گذاری و بودجه کلانی نیاز دارند.

در مورد مشارکت‌ها یا پارتنرشیپ‌های فلوکی اینو،‌ اولین مورد آن همکاری با پروژه برادر ایلان ماسک با نام جنبش میلون‌ها باغ (Million Gardens Movement) بود. پس از راه‌اندازی سرویس FlokiFi، چندین پروژه مثل Kommunitas Infinity Pad، StealthEX و غیره برای استفاده از این سرویس با فلوکی اینو مشارکت کرده‌اند که البته نام‌های آشنا و بزرگی در بین آن‌ها دیده نمی‌شود. مشارکت‌های بزرگ و متعدد یکی از عواملی است که نشان می‌دهد یک پروژه شرایط مطلوبی دارد.

بررسی توکن فلوکی اینو

توکن Floki Ino در ابتدا روی شبکه اتریوم ایجاد شد و عرضه آن ۱۰ تریلیون واحد در نظر گرفته شد. مدتی بعد این توکن روی شبکه BNB Smart Chain نیز با همین تعداد ایجاد شد. کاربران می‌توانند توکن‌های خود را بین این دو شبکه بریج کنند و هزینه‌ای نیز در قالب مالیات تراکنش نپردازند.

از مجموع ۲۰ تریلیون توکن FLOKI تعدادی از آن‌‌ها سوزانده شده و تعدادی نیز در بریج‌های اتریوم و BSC قفل شده‌اند. این توکن‌ها در اصل از چرخه خارج شده‌‌اند و تعداد آن‌‌ها به شرح زیر است:

 • ۱.۴۳ تریلیون در اتریوم سوزانده شده است.
 • ۱.۱۶ تریلیون در بریج اتریوم قفل شده است.
 • ۳.۵ تریلیون در BSC سوزانده شده است.
 • ۴.۵۶ تریلیون در بریج BSC قفل شده است.

بنابراین می‌توان گفت ۱۰.۶۵ تریلیون از توکن‌های فلوکی اینو از چرخه خارج شده‌‌اند. به گزارش میهن بلاکچین در زمان نگارش این مقاله ۹٬۰۵۹٬۹۴۰٬۸۹۹٬۷۹۷ توکن FLOKI در گردش است و این رمزارز ارزش بازاری در حدود ۹۰ میلیون دلار دارد؛ از این حیث بین تمام ارزهای دیجیتال در جایگاه ۲۶۶ قرار گرفته است.

قیمت فلوکی اینو ۰.۰۰۰۰۰۹۹ دلار است و حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته حدودا ۲.۷ میلیون دلار بوده است. ۰.۰۰۰۳۳ دلار بالاترین قیمت تاریخ فلوکی اینو است که در تاریخ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ثبت شده است. همچنین ۰.۰۰۰۰۰۰۰۸۴ پایین‌ترین قیمت Floki Ino است که مربوط به ۱۵ تیر ۱۴۰۰ است.

آیا ۱ سنت شدن فلوکی اینو رخ خواهد داد؟

Floki
منبع: web3wire.news

افراد زیادی در روزهای سبز بازار کریپتو و میم‌کوین‌ها در سال ۲۰۲۱، با رویای ۱ سنت شدن و سود چند هزار درصدی اقدام به خرید فلوکی اینو کردند؛ اما آیا رسیدن به این قیمت برای این رمزارز شدنی و منطقی هست؟ اجازه بدهید ابتدا سراغ تعداد توکن در گردش و محاسبه مارکت کپ با قیمت ۱ سنت برویم.

همانطور که گفتیم در حال حاضر نزدیک به ۹ تریلیون توکن FLOKI در گردش است. همچنین هیچ‌گونه مکانیزم سوزاندن توکن هنوز برای فلوکی تعریف نشده است. اگر قیمت این رمزارز بخواهد به ۰.۰۱ دلار برسد، مارکت کپ یا ارزش بازار آن رقمی در حدود ۹۰ میلیارد دلار خواهد شد. این عدد را در کنار ارزش بازار فعلی دیگر رمزارزهای برتر بازار قرار دهید.

مارکت کپ تتر حدود ۶۷ میلیارد، بایننس کوین حدود ۴۵ میلیارد، XRP حدود ۱۶ میلیارد، کاردانو ۱۵ میلیارد و سولانا ۱۰ میلیارد دلار است. این یعنی فلوکی اینوی ۱ سنتی از پروژه‌هایی با این ابعاد،‌ اکوسیستم، کاربرد و کاربر بالاتر قرار می‌گیرد.

برای این که فلوکی اینو بتواند به جایگاهی همانند پروژه‌‌های ذکرشده برسد، باید بتواند یک اکوسیستم بزرگ و مناسب را ایجاد کند، اکوسیستمی که توکن فلوکی اینو قلب تپنده و ابزار پرداخت در آن باشد. توسعه‌دهندگان زیادی باید جذب این پروژه شوند تا به دنبال آن‌ها کاربران هم به دنیای فلوکی اینو وارد شوند.

سوال مهمی که از خودمان باید بپرسیم این است که چرا باید توسعه‌دهندگان و پروژه‌های مختلف بخواهند سراغ فلوکی اینو بیایند؟ این پروژه چه شرایط و امکانات ویژه‌ای را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد؟ حقیقت این است که فلوکی اینو هنوز شرایطی ندارد که قانع‌کننده باشد و ما بگوییم این پروژه آینده درخشانی در پیش دارد، اکوسیستم بزرگی می‌سازد و توکن FLOKI کاربردهای بی‌شماری خواهد داشت.

ارز دیجیتال فلوکی اینو یک میم‌‌کوین است، هر چند تلاش دارد تا خود را فراتر از این موضوع نشان دهد. ارزش میم‌کوین‌‌ها بیش از هر چیز به حمایت جامعه و طرفداران آن بستگی دارد. اگر روزی فرا برسد که طرفدار جدیدی جذب این پروژه نشود و حمایت جامعه آن نیز کمرنگ شود، در سراشیبی سقوط قرار خواهد گرفت.

اگر بخواهیم همه موارد این بخش را جمع‌بندی کنیم، باید بگوییم بسیار بعید است که قیمت Floki Inu به ۱ سنت برسد. در واقع احتمال از بین رفتن آن از ۱ سنت شدنش بیشتر است. دسترسی به این قیمت زمانی می‌تواند امکان‌پذیر باشد که تحولات بزرگی در این پروژه رخ دهد، مکانیزم سوزاندن برای آن در نظر گرفته شود، سرمایه زیادی به آن وارد شود، کاربر و توسعه‌دهنده زیادی جذب کند و توکن فلوکی دارای کاربردهای متعدد و واقعی شود.

ارز دیجیتال Floki Ino را از کجا بخریم؟

برای خرید و فروش Floki Ino می‌توان به صرافی‌های متمرکز گیت، هیوبی، پولونیکس، بای‌بیت، کوینکس، LBank و MEXC مراجعه کرد. همچنین معاملات فلوکی در صرافی‌های غیرمتمرکز یونی سواپ ،پنکیک سواپ و صرافی سیمیا نیز انجام می‌شود.

کیف پول مناسب فلوکی اینو چیست؟

رمزارز فلوکی اینو روی دو شبکه اتریوم و BNB اسمارت چین وجود دارد. بنابراین تمام کیف پول‌هایی که از این دو شبکه پشتیبانی می‌کنند برای نگهداری آن مناسب هستند. در این بین می‌توان به کیف پول سخت‌افزاری لجر و کیف پول‌های نرم‌افزاری متامسک و تراست ولت اشاره کرد.

اسکرول به بالا
صرافی سیمیا آیا تمایل دارید اعلان‌هایی از آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌های صرافی سیمیا را به شما نمایش دهیم ؟
رد کردن اعلان ها
اجازه دادن به اعلان‌ها