۱۴۰۳/۳/۸
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قیمت پولکادات

قیمت پولکادات و همه چیز در خصوص پولکادات را میتوانید در این صفحه از صرافی سیمیا زیرمجموعه هلدینگ سیمیا مشاهده نمایید. قیمت ، نمودار ، نوسانات Polkadot

قیمت پولکادات

معرفی ارز دیجیتال و قیمت پولکادات (Polkadot)

قیمت پولکادات‌ (Polkadot) با نام اختصاری Dot شبکه‌ بلاک چینی است که به آن چند زنجیره (Multichain) یا «بلاک چین بلاک چین‌ها» می‌گویند. در واقع، پولکادات نرم‌افزاری است که با شبکه‌ای از رایانه‌های در سراسر جهان یک بلاک چین را به وجود می‌آورد؛ اما مهم‌تر از آن، شرایطی را برای کاربران فراهم می‌کند که بتوانند بلاک چین خودشان را راه‌اندازی کنند. پولکادات یکی از بلاک چین‌هایی است که قصد دارد اکوسیستم رمز ارزها را رشد و گسترش دهد و در این راستا با ارزهای دیجیتال مشابه خود نظیر اتریوم رقابت می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با این رمز ارز مقاله پولکادات چیست؟ را در بلاگ صرافی سیمیا مطالعه نمایید.


بنیان‌گذاران

بنیان‌گذاران Polkadot دکتر رابرت هابرمایر (Robert Habermeier)، گاوین وود (Gavin Wood) و پیتر چابان (Peter Czaban)هستند. وود، رئیس بنیاد Web3، بنیان‌گذار Parity Technologies و خالق زبان برنامه نویسی Solidity است. هابرمایر محقق و توسعه‌دهنده بلاک چین و رمز ارز است. چابان مدیر سابق فناوری در بنیاد Web3 است که تجربه زیادی در صنایع تخصصی فین تک دارد.


کاربرد ارز دات (DOT)

بلاک چین و قیمت پولکادات در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شده و در میان جدیدترین‌ها جا گرفته، اما برخی ویژگی‌های فنی جدیدش، آن را از دیگر بلاک چین‌ها متمایز می‌کند. دات برای اجرای سه نوع بلاک چین طراحی شده است؛ شبکه اصلی که به آن ریلِی‌چین (relay chain) می‌گویند و تراکنش در آن ثابت و دائمی است؛ و دیگری شبکه‌هایی که است که کاربران ایجاد می‌کنند و به آن پاراچین (parachain) می‌گویند. بلاک چین سوم که بریجز (Bridges) نام دارد، در واقع این امکان را به شبکه و قیمت پولکادات می‌دهد که با دیگر بلاک چین‌ها روابط متقابل داشته باشند؛ این بلاک چین اکنون در دست راه‌اندازی است و بعد شروع به کار می‌تواند با بلاک چین‌های ارزهایی چون بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، ایاس (EOS) و اتم (ATOM) پل ارتباطی داشته باشد. این پل ارتباطی یا بریج امکان مبادله توکن‌ها بدون وجود واسطه را فراهم خواهد کرد. توکن DOT به منظور پرداخت کارمزد در این شبکه گسترده استفاده می‌شود.


ویژگی‌های مهم و قیمت پولکادات

توکن و فیمت پولکادات یا ارز دات با هدف ارتباط بلاک چین‌های مختلف با یکدیگر ایجاد شده است و از ویژگی‌های مهم آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت بالای نقل و انتقال
  • ایجاد بلاک چین شخصی برای هر کاربر
  • افزایش مقیاس پذیری اکوسیستم بلاک چین
  •  

امنیت شبکه و قیمت پولکادات چگونه تأمین می‌شود؟

این شبکه از مکانیسم اثبات سهام نامزد شده (NPoS) با اعتبارسنجی‌ها استفاده می‌کند. این مکانیسم ثبات توکن‌ها و امنیت زنجیره را به حداکثر می‌رسانند.


چه مقدار کوین دات (DOT) در گردش است؟

ارز پولکادات دارای عرضه حدود ۱/۱ میلیارد توکن است اما میزان کل عرضه این توکن در بازار نامشخص است.


کارمزد معامله ارز DOT

خرید و فروش پولکادات (ارز دات) در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۴ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۴ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد واریز: بر اساس ترافیک شبکه و صرافی‌های مختلف، این مبلغ بین ۰/۱۲۵۴ تا ۰/۱  DOT متغیر است.

کارمزد برداشت: کارمزد برداشت پولکادات در والکس ۰/۰۰۷۵ DOT است.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی سیمیا رایگان است.


روش نگهداری 

پولکادات مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول (wallet) را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارت‌اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x)، ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet)، متامسک (Meta Mask) و مث ولت (Math Wallet).

کیف پول صرافی سیمیا: کیف پول صرافی سیمیا، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری پولکادات در بازار ارزهای دیجیتال است.

اسکرول به بالا
صرافی سیمیا آیا تمایل دارید اعلان‌هایی از آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌های صرافی سیمیا را به شما نمایش دهیم ؟
رد کردن اعلان ها
اجازه دادن به اعلان‌ها