۱۴۰۳/۳/۹
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

درباره کیشو اینو

به نظر می‌رسد زمان آن رسیده فعالان بازار رمزارزها دسته‌بندی جدیدی به‌ عنوان سگ کوین‌ها یا مزرعه حیواناتِ کریپتو ایجاد کنند. میم کوین جدیدی به نام کیشو اینو (KISHU INU) و با نماد سگ در بازار ارزهای دیجیتال به‌وجود آمده که خود را برادر دوج کوین می‌نامد و با هدف پیاده‌سازی تجربیات ارزهایی مانند بیت کوین و اتر در آلت کوین‌ها پا به عرصه گذاشته است.

در مقاله‌های قبلی، با بررسی پروژه‌های دیگری مانند بیبی دوج در نهایت متوجه شدیم که میم کوین‌ها یا بهتر بگوییم شت کوین‌ها چشم‌انداز و برنامه مشخصی ارائه نمی‌کنند و صرفا جنبه سرگرمی و شوخی دارند. در این مقاله نیز می‌خواهیم به بررسی کیشو اینو، اهداف، سرویس‌ها و خرید و فروش ارز کیشو (KISHU) بپردازیم و ببینیم با توجه به شرایطش، آینده ارز کیشو اینو چه می‌شود؟ با مقاله معرفی کیشو اینو، همراه صرافی سمیا باشید.

معرفی Kishu Inu

کیشو

میم کوین کوچک با رویاهای بزرگ! این عبارتی است که کیشو اینو برای معرفی خود انتخاب کرده است. این پروژه در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) راه‌اندازی شد و ادعا دارد اهداف حقیقی و درستی در دنیای دیفای دنبال می‌کند. کیشو با الهام از رمزارزهای قدیمی و برخلاف پروژه‌های موجود، می‌خواهد تعاریف جدیدی از پاداش مشارکت، صرافی، NFT و غیره ارائه کند. طبق اعلام پروژه، تنها چند ماه بعد از آغاز به کیشو اینو، ارزش بازار کیشو اینو به بیش از دو میلیارد دلار و هولدرهای آن به ۱۰۰ هزار نفر رسیدند.

چند نکته در پروژه کیشو اینو وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد. اولین نکته شباهت بسیار زیاد میان ارز کیشو و بیبی دوج است. سایت هر دو پروژه و نمادی که انتخاب کرده‌اند بسیار شبیه به هم است. حتی در سندها و وایت پیپر نیز از یک قالب محتوایی استفاده شده است. نکته دیگر است که کیشو اینو مانند بیبی دوج از زبان فارسی پشتیبانی می‌کنند. کمتر پروژه یا توکنی پیدا می‌شود که زبان فارسی را در میان زبان‌های خود داشته باشد.

در زمان نگارش این مقاله (۰۹اردیبهشت ۱۴۰۲) طبق اطلاعات سایت الکسا (Alexa) حدود ۶.۱ درصد از بازدیدکنندگان سایت کیشو اینو، ساکن ایران هستند. فعالان ایرانی بازار کریپتو در فروم‌ها و شبکه‌های اجتماعی از آینده ارز کیشو اینو صحبت می‌کنند.

نکته جالب این است که این کیشو را یک شت کوین می‌دانند، اما آینده خوبی برای کیشو اینو متصور هستند. باید دید با توجه به اطلاعات کمی که از پروژه وجود دارد، دیدگاه آن‌ها بر چه اساسی شکل گرفته است!

نکته سومی که در این پروژه باعث ایجاد علامت سوال می‌شود، درخواست دونیت از کاربران است. پروژه‌های اسم‌ورسم‌دار که برنامه و سازوکار مشخصی دارند، برای پیشبرد اهدافشان از کاربران تقاضا دونیت یا کمک مالی نمی‌کنند.

کیشو اینو دلایل دریافت کمک‌های مالی را بازاریابی بیشتر، لیست شدن در صرافی‌ها و توسعه پلتفرم و جامعه‌اش بیان کرده است. از آنجایی که اطلاعات دقیقی درباره نحوه اداره پروژه وجود ندارد، نمی‌دانیم آیا این کمک‌ها مازاد بر منابع مالی خود کیشو اینو استفاده می‌شوند یا گردانندگان آن صرفا چشم به کمک‌های کاربران دوخته‌اند.

اهداف پروژه KISHU INU چیست؟

سازندگان کیشو اینو در وایت پیپر آن گفته‌اند تنها هدف KISHU اثبات این است که یک میم کوین با نشان سگ می‌تواند بهتر از میم کوین‌ها و پروژه‌های دیگر باشد.

در این سند آمده است که کیشو اینو قصد دارد مفاهیم دنیای رمزارزها را عادی‌سازی و آسان کند. خب با مطالعه بیشتر آن نمی‌توانیم متوجه شویم کیشو اینو این کار را چگونه می‌خواهد انجام دهد یا به‌طور مشخص منظورش از هدف‌هایی که تعیین کرده است، چیست.

سرویس‌ها و محصولات کیشو اینو

Kishu Inu

اگر بخواهیم طبق وایت پیپر پروژه سرویس‌های کیشو اینو را معرفی کنیم، می‌توانیم به سواپ، بازار NFT، نرم‌افزار رصد کیف پول و فروشگاه اشاره کنیم. اما در سایت هنوز بازار NFT در دسترس کاربران قرار ندارد.

کیشو سواپ چیست؟

این پلتفرم با همکاری یونی سواپ امکان سواپ توکن‌های ERC-20 را فراهم کرده است. زمانی که می‌خواهید توکنی را برای سواپ انتخاب کنید، تعدادی توکن به‌صورت پیش‌فرض در لیست وجود دارد اما می‌توانید از قسمت “Manage” از مراجعی همچون کوینگکو، کامپوند یا دیگر سایت‌ها، توکن‌های بیشتری به فهرست کیشو سواپ اضافه کنید.

در صفحه KISHU Swap بخش‌هایی مانند استخر و نمودار نیز وجود دارد. همان‌طور که گفتیم کیشو با کمک یونی سواپ، این بخش را راه‌اندازی کرده است و استخرهای کیشو اینو نیز با توجه به استانداردهای پروژه یونی سواپ فعالیت می‌کنند.

بعد از سپرده‌گذاری در استخرها، توکن‌هایی به افراد داده می‌شود که تعیین‌کننده مالکیت آن‌ها خواهد بود. این افراد می‌توانند در هر زمانی که می‌خواهند توکن‌ها را بازخرید کنند. تامین‌کنندگان نقدینگی نسبت به سهمشان در استخرها، ۰/۳ درصد از تمام معاملات را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند و زمانی که افراد بخواهند نقدینگی خود را از استخرها خارج کنند، می‌توانند کارمزدها را برداشت کنند..
بخش نمودار KISHU نیز به سایت dextools.io متصل می‌شود و ابزاری برای تحلیل تکنیکال در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

دکس کیشو اینو یک سرویس دیگر نیز دارد. این پلتفرم امکان خرید ارز کیشو با پول فیات را برای کاربرانش فراهم کرده است. کاربران می‌توانند از طریق این بخش و با اتصال به Guardarian.com، ارز KISHU بخرند.

کیشو Carte چیست؟

بخش Kishu Carte محلی برای به‌دست آوردن NFT از طریق پلتفرم کیشو اینو است. چرا می‌گوییم به‌دست آوردن؟ به این خاطر که کاربران با استیکینگ در فارم‌های مختلف و جمع‌آوری امتیاز، می‌توانند NFT مورد نظرشان را Claim کنند. افراد باید برای یک مدت مشخص در فارم‌های کیشو، رپد اتر (wETH) استیک کنند. هرچه مقدار و تعداد روز بیشتری Stake کنند، امتیاز بیشتری به‌دست می‌آورند.

کیشو PAW

کیشو اینو برای کاربرانش برنامه‌ای طراحی کرده که بتوانند توکن‌هایشان را رصد کنند. این برنامه اطلاعاتی شامل بالانس موجودی، پاداش‌ها، ارزش دلاری لحظه‌ای و نمودار قیمتی ارز کیشو اینو را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. برنامه KISHU Paw Print در می ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد.

کیشو Swag

این قسمت از پروژه علی‌رغم اعلام قبلی که باید در ژوئن ۲۰۲۱ آغاز به کار می‌کرد، هنوز رونمایی نشده است و تنها ایمیل شما را برای اطلاع‌رسانی درباره آن دریافت می‌کند.

کیشو سواگ (KISHU Swag) فروشگاهی است که درآمد حاصل از فروش محصولات آن صرف رشد و حمایت از جامعه و توسعه پلتفرم کیشو اینو خواهد شد. اطلاعاتی درباره نوع محصولات فروشی در این فروشگاه از طرف تیم پروژه ارائه نشده است.

سرویس kishuverse

ارز کیشو، توکن پروژه KISHU INU است که با استاندارد ERC-20 و بر بلاک چین اتریوم در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۲۱ (۲۸ فروردین ۱۴۰۰) عرضه شد. این کوین در رده ۴۱۶ بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و طبق اعلام تیم پروژه مقدار ۱۰۰ هزار تریلیون از ارز KISHU عرضه شده است.

دو درصد کارمزد از تراکنش کاربران فعال شبکه گرفته و به هولدرها به‌عنوان پاداش داده می‌شود. این پرداخت با ارز کیشو اینو انجام خواهد شد.

بنابر اطلاعات صفحه قیمت ارزهای دیجیتال در سایت میهن بلاکچین، توکن KISHU INU در اواسط ماه می (۲۵ اردیبهشت) بیشترین قیمت خود را تجربه کرد و اکنون (۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) قیمت ارز کیشو ۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۰۷۸۶ دلار و ارزش کل بازار آن حدود ۷۶ میلیون دلار است.
در تلگرام و توییتر کیشو اینو آمده است آن‌ها آماده‌اند با ویتالیک بوترین، خالق اتریوم همکاری کنند و درصدی از توکن‌های کیشو را برای امور خیریه در اختیار او قرار دهند.

نکته جالب این پروژه داشتن یک توکن دیگر به نام Tenshi است. هرچند که کیشو اینو اعلام کرده که توکن اصلی این پروژه ارز کیشو اینو است اما برای ثبات قیمت KISHU و هزینه‌های بازاریابی و توسعه پروژه از توکن تنشی استفاده خواهد شد.

توکن تنشی به میزان یک تریلیون عدد عرضه خواهد شد و آن هم یک توکن ERC-20 خواهد بود. بازتوزیع این توکن یک درصد است و ۱۵ درصد به‌عنوان مالیات از تراکنش‌های آن گرفته می‌شود.

از این توکن می‌توان در کنار ارز KISHU برای استیک کردن در بازار NFT، مشارکت در سیستم حکمرانی و دریافت جوایز بازی‌های ویدیویی و اکوسیستم آموزشی کیشو استفاده کرد.

نقشه راه پروژه کیشو اینو

کیشو اینو

کیشو اینو برای مسیر خودش یک نقشه راه پنج مرحله‌ای ترسیم کرده که مانند بیبی دوج بیشتر حول محور بازاریابی می‌چرخد. علاوه بر این زمان مشخصی برای هرکدام ارائه نکرده است. سه مرحله این نقشه راه تکمیل شده و تنها مرحله آخر باقی مانده است.

مرحله اول (راه‌اندازی)مرحله دوم (رشد)مرحله سوم
(توسعه)
مرحله چهارم
(استفاده)
مرحله پنجم (موفقیت)
۱۰۰۰ هولدرپنج هزار عضو تلگرامراه‌اندازی کیشو سواپ (صرافی غیرمتمرکز)راه‌اندازی بازار NFTراه‌اندازی KISHU Paw Print (رصد کیف پول)۵۰۰ هزار هولدر
آغاز به کارطراحی مجدد وب‌سایتلیست شدن در صرافی‌های متمرکز مانند Hotbit، Bilaxy و CoinTigerراه‌اندازی فروشگاهکلکسیون توکن غیرمثلی Kishuverse
وب‌سایت۱۰ هزار هولدر‍۱۵ هزار عضو تلگراملیست شدن در صرافی‌های متمرکز بیشتربنیاد خیریه کیشو اینو
لیست شدن در۱۰ هزار عضو تلگرام۳۰ هزار هولدر۵۰ هزار عضو تلگراملیست شدن در صرافی متمرکز
کوینگکو۲۰ هزار هولدر۱۰۰ هزار هولدرکارهای بیشتر
۲ هزار عضو تلگرامهمکاری با اینفلوئنسرها
لیست شدن در کوین مارکت کپ
۵ هزار هولدر

همان‌طور که در نقشه راه کیشو اینو مشاهده کردید، هیچ‌گونه اطلاعات و برنامه خاصی بیان نشده است. حتی درباره موردی مثل همکاری با اینفلوئنسرها اطلاعات بیشتر در دسترس نیست و تنها به گفتن عنوان برنامه، بسنده شده است.

چه کسانی پروژه KISHU INU را اداره می‌کنند؟

مانند تعدادی از پروژه‌ها و میم کوین‌ها‌، تیم اصلی و گرداننده کیشو اینو معلوم نیست و نامی از آن‌ها مطرح نشده است. آن‌ها خود را غیرمتمرکز و متکی بر جامعه طرفداران‌شان می‌دانند. در جاهای مختلف خود را برادر دوج کوین معرفی کرده‌اند و معلوم نیست این یعنی آن‌ها از طرف یک تیم اداره می‌شوند یا صرفا به‌خاطر سگ بودنشان، برادر هستند! تنها داده‌ای که درباره این تیم وجود دارد، محل قرارگیری آن است. این تیم در حساب توییتر، محل خود را ژاپن نوشته است.

از چه طریقی می‌توان ارز کیشو خرید و فروش کرد؟

آنچه که در وایت پیپر این پروژه آمده است، صرافی‌های متعددی مانند Gate.io، OKEx، ZB.com، Uniswap و Hotbit ارز کیشو را لیست کرده‌اند و می‌توان از طریق پلتفرم آن‌ها، این توکن را معامله کرد. همچنین خود پروژه محصولی به نامه “KISHU SWAP” برای سواپ و تبدیل توکن دارد.

چه کیف پولی برای نگهداری ارز کیشو مناسب است؟

ارز کیشو یک توکن ERC20 است و بنابراین هر کیف پولی که متناسب با شبکه اتریوم باشد، قابلیت ذخیره ارز KISHU را دارد. متامسک، تراست والت و کوینومی از جمله کیف‌پول‌های قابل استفاده برای ارز کیشو اینو هستند.

آینده ارز کیشو اینو چگونه است؟

ارز کیشو اینو به لطف ظهور میم کوین‌های محبوب مانند SHIBA، DOGE، FLOKI و بسیاری دیگر، از جذابیت زیادی برخوردار شده است. به همین دلیل است که توکن KISHU که از ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۶۹ دلار در هشت ماه پیش آغاز به کار کرد، شاهد یک افزایش بزرگ بیش از ۳۰۰۰٪ بود و خود را در نقشه ارزهای میم کوین جای داد.

KISHU یک توکن ERC20 است؛ به این معنی که وقتی اتریوم به‌روزرسانی ETH 2.0 خود را راه‌اندازی می‌کند، جذابیت بیشتری می‌یابد. جذابیتی که مزایای زیادی از جمله نرخ پایین‌تر تراکنش‌ها و هزینه گس کمتر را به همراه خواهد داشت. هزینه‌های بالای گس ممکن است دلیلی باشد که بسیاری از کاربران توکن‌های KISHU کمتری را خریداری می‌کنند. با این حال، پس از به‌روزرسانی ETH 2.0 یا حتی قبل از آن، فهرست شدن در صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال می‌تواند قیمت توکن KISHU را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

KISHU CRATE که یک پلتفرم NFT برای دارندگان KISHU است، می‌تواند بازی را تغییر دهد. این به دلیل افزایش محبوبیت بازار NFT است که در حال حاضر بیش از ۷ میلیارد دلار ارزش دارد. پروژه KISHU می‌تواند به راحتی از NFT‌ها استفاده کند و برای توسعه بیشتر پروژه خود بودجه جمع‌آوری نماید؛ تاکتیکی که تا به امروز توسط بسیاری از پروژه‌های ارزهای دیجیتال استفاده شده است.

لازم به ذکر است که هرگاه یکی از میم کوین‌ها با مضمون سگ افزایش قیمت می‌یابد، قیمت بقیه نیز بالا می‌رود. این را می‌توان در مورد DOGE و SHIB، دو مورد از قدیمی‌ترین توکن‌ها در این زمینه مشاهده کرد. ارز کیشو اینو دارای قدرت مشابهی در جامعه رسانه‌های اجتماعی با تعداد مناسبی از دارندگان است که می‌توانند قیمت توکن را در هر زمان افزایش دهند. با این حال، هنوز شاهد این موضوع نبوده‌ایم.

آیا سرمایه گذاری در کیشو اینو کار درستی است؟

هنگامی که پروژه کیشو اینو در آوریل ۲۰۲۱ توکن بومی خود را به‌عنوان برادر بزرگ دوج کوین معروف معرفی کرد، علاقه‌مندان به این فکر می‌کردند که آیا به‌اندازه دوج محبوب خواهد بود. آیا این ارز دیجیتال بزرگ بعدی خواهد بود؟ کیشو اینو تنها در اولین ماه انتشار خود بیش از ۱۰۰۰۰۰ سرمایه گذار را جذب کرد. با این حال، سرمایه گذاران قبلاً شاهد فراز و نشیب‌های Dogecoin در بازار ارزهای دیجیتال بوده‌اند و عقل حکم می‌کند جانب احتیاط را رعایت کنند.

البته ارز کیشو اینو سعی می‌کند با ارائه ویژگی‌هایی که در دنیای واقعی اهمیت دارند، خود را از سایر میم کوین‌ها متمایز کند. همچنین دارندگان کیشو می‌توانند با دریافت ۲ درصد کارمزد توزیع مجدد برای هر تراکنش، درآمد غیرفعال دریافت کنند. علاوه بر این، کیشو جزو معدود میم کوین‌ها است که عرضه محدود دارد. با ۱۰۰ کوادریلیون توکن در گردش، عرضه کیشو محدود است. کارشناسان عرضه ثابت را به‌عنوان پوششی برای مقابله با تورم می‌دانند.

در کل باید گفت توجه به این نکته مهم است که کیشو اینو به عنوان یک ارز دیجیتال میم، دستخوش تغییرات و بی‌ثباتی است. بنابراین، هنگام سرمایه گذاری در آن باید مراقب باشید.

هدف پروژه و وایت‌پیپر کیشو اینو

هدف پروژه کیشو ایجاد رمز ارزی است که در آینده بیشترین جذابیت را در میان سایر رمز ارزهای حوزه مم کوین خواهد داشت. توسعه دهندگان کیشو معتقدند که هیچ کدام از کوین‌های با نماد سگ دیگر ویژگی‌های رقابتی لازم در آینده را ندارند.

مزایای کیشو اینو چیست؟

در ادامه به چند مورد از مزایای کیشو اشاره شده است.

هزینه کم

کوین کیشو را می‌توان از طریق انتقال بین کیف پولی به خارج از مرزها منتقل کرد؛ این در حالی است که هزینه تراکنش آن بسیار کمتر از هزینه‌های خدمات بانکی سنتی است.

درآمد منفعل بدون ریسک

دارندگان کوین کیشو می‌توانند با استیک کردن کوین‌های خود در کیف پول آنلاین درآمد منفعل به صورت کوین جدید داشته باشند. در واقع آنها می‌توانند بدون معامله کردن سود کسب کنند.

سود دریافتی

دارندگان کوین کیشو می‌توانند با قرض دادن کوین‌های خود به کسانی که به آن نیاز دارند سود دریافت کنند.

سرعت معامله

با کوین کیشو می‌توان تمام فعالیت‌های معامله کردن، قرض دادن، و انتقال دادن را طی چند دقیقه انجام داد.

مزایای کیشو اینو چیست؟

آیا سرمایه‌گذاری در کیشو منطقی است؟

فراموش نکنید که بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان است. آدریان ژونچیک هم‌بنیانگذار گروه تحلیلی یلوبلاک در گفتگو با نیوزویک گفت که رمز ارزهایی مانند کیشو اینو و شیبا اینو تحت تاثیر رمز ارزهایی مانند دوج کوین رشد می‌کنند.

وی در ادامه گفت: «حوزه ارزهای دیجیتال شاهد افزایش تعداد کوین‌های پرهیاهو بوده است که به دلیل ترکیدن حباب قیمت و فروکش کردن تبلیغات گسترده باعث تحمیل ضررهای کلانی به سرمایه‌گذاران شده است.»

«به نظر می‌رسد شیبا اینو، کیشو اینو، و آندرداگ به‌عنوان نسخه دیگری از رمز ارزهایی ایجاد شده‌اند که هدف آنها جلب کردن تقاضا برای رمز ارز پرحاشیه دوج کوین است. فارغ از اینکه این قضیه درست باشد یا نه، معامله‌گران همیشه باید در مورد پروژه‌های ناشناس کاملاً محتاط باشند.»

سخن آخر

آیا سرمایه‌گذاری در کیشو منطقی است؟

اخیراً شاهد معرفی یک رمز ارز دیگر داگ سیزن (با تم سگ) بوده‌ایم. رمز ارز کیشو کوین که بر بستر پلتفرم کیشو اینو ایجاد شده از جمله رمز ارزهایی است که مانند دوج کوین از نماد سگ استفاده می‌کند.

کیشو کوین با تأکید بر این نکته که بزرگ‌ترین رقیب آن دوج کوین است هنوز در صرافی‌های با حجم معاملات زیاد لیست نشده است. تحلیلگران معتقدند کیشو کوین دارای سرعت تراکنش بالا و سرعت پایین است می‌تواند در سال ۲۰۲۱ ارزش کسب کند.

البته بدیهی است که سرمایه‌گذاران باید در مورد رمز ارزهای حاصل از این نوع جریان بسیار محتاط باشند. کوین‌های داگ سیزن به دلیل نوسان‌های شدید بسیار خطرناک‌اند.

اسکرول به بالا
صرافی سیمیا آیا تمایل دارید اعلان‌هایی از آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌های صرافی سیمیا را به شما نمایش دهیم ؟
رد کردن اعلان ها
اجازه دادن به اعلان‌ها