۱۴۰۳/۳/۸
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کیف پول سامورایی چیست؟

کیف پول سامورایی یک کیف پول موبایل مخصوص بیت کوین است که تقریبا تمام تمرکز خود را بر روی مسئله امنیت و حریم خصوصی کاربر قرار داده است. این کیف پول بسیار خلاقانه عمل کرده و ویژگی‌هایی ارائه می‌دهد که کیف پول‌های دیگر از آنها پشتیبانی نمی‌کنند.

برای مثال قابلیت Whirlpool کیف پول سامورایی (Samourai)، با قطع کردن لینک‌های وابسته به تراکنش‌های گذشته، امکان ناشناس ماندن را برای کاربران فراهم می‌کند. در این مقاله، استفاده از نسخه اندورید والت سامورایی، روش ترکیب یا میکس (Mix) بیت کوین و ویژگی‌های کیف پول سامورایی را آموزش می‌دهیم. با صرافی سیمیا همراه باشید.

کیف پول سامورایی چیست؟

کیف پول سامورایی
منبع: cryptopolitan

کیف پول سامورایی اساسا با اصول اولیه بیت کوین همسو است؛ غیرمتمرکز، با امنیت بالا، شفاف و قابل تبدیل. این کیف پول در حال حاضر برای گوشی‌های اندروید و آی‌او‌اس قابل دانلود و استفاده است. کیف پول سامورایی از زمان عرضه تا به حال به طور مدام در حال ارتقای ویژگی‌ها و خدمات خود بوده است.

تمرکز اصلی این کیف بر روی مسئله امنیت بوده و به همین خاطر، مسئله افزایش امنیت در تمام ویژگی‌های جدید ارائه شده توسط سامورایی قابل مشاهده است.

چه کسی باید از کیف پول سامورایی استفاده کند؟

کیف پول سامورایی به وضوح مناسب افرادی است که اهمیت زیادی برای مسئله ناشناس بودن و امنیت در شبکه بیت کوین قائل هستند. این کیف پول توسط گروهی ناشناس متشکل از طرفداران امنیت و حریم خصوصی ساخته شده که آن را برای افرادی مثل خودشان ایجاد کرده‌اند.

شاید فکر کنید این کیف پول برای مجرمان گزینه بسیار مناسبی است و می‌توانند از مسئله امنیت و غیرقابل‌ردیابی بودن تراکنش‌ها نهایت استفاده را ببرند؛ باید گفت که درست فکر می‌کنید. ولی مشخصا این کیف پول برای این هدف ساخته نشده است. این کیف برای ساکنان کشورهایی که مقامات آنها استفاده از بیت کوین را ممنوع کرده و برای استفاده از آن جریمه در نظر گرفته‌اند، گزینه‌ای عالی است.

کیف پول سامورایی مناسب افرادی است که می‌خواهند در زمینه مدیریت مسائل مالی خود کاملا آزادانه رفتار کنند. در یک کلام، این کیف پول مناسب تمام افرادی است که حریم خصوصی و آزادی مسائل مالی برایشان مهم است. سامورایی شاید برای افراد تازه‌کار بیش از حد پیشرفته باشد؛ ولی طراحی و رابط کاربری ساده آن، کار را برای تازه‌کارها هم راحت کرده است.

چون کاربرها مجبور نیستند تا زمانی که کامل به تمام امکانات این کیف پول مسلط نشده‌اند، از یک یک آنها استفاده کنند. این کیف پول می‌تواند درست مثل هر کیف پول بیت کوین دیگری مورد استفاده قرار بگیرد و همچنان سطحی قوی از حریم خصوصی و ناشناس ماندن را برای کاربر فراهم کند.نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که والت سامورایی یک کیف پول سخت‌افزاری نیست.

بنابراین، کاربران نباید از آن برای ذخیره مقادیر زیاد بیت کوین استفاده کنند. در عوض، این کیف پول باید توسط افرادی استفاده شود که قصد دارند بیت کوین خود را به طور ناشناس انتقال دهند.

امکانات امنیتی کیف پول Samourai

Samourai
منبع: crypto.news

هنگامی که از محافظت از حریم خصوصی کاربران بیت کوین صحبت می‌شود، می‌توان گفت که طی سالیان گذشته کیف پول سامورایی والت (Samurai Wallet) در این زمینه پیشگام بوده است. از جمله ویژگی‌ها و بهبودهای جدیدیکه این کیف پول به کاربران ارائه داده است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • Whirlpool: یک برنامه CoinJoin است که توسط توسعه‌دهندگان ولت سامورایی ارائه شده است. این قابلیت ارتباط میان دارایی‌ها را از بین می‌برد (بدون لینک – Zero Link).
 • BIP47: یک پروتکل کد پرداخت که مجددا قابل استفاده است (سامورایی تنها کیف پولی است که BIP 47 را پیاده‌سازی کرده است).
 • PayNyms: یک روش امن و خصوصی برای ارسال و دریافت بیت کوین با توجه به BIP47‌ است. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که بدون افشای موجودی یا تاریخچه تراکنش، افراد مختلف را به کیف پولتان اضافه کنید.
 • Stonewall: یک ابزار خرج کردن post-mix (پس از میکس)، که از کشف اطلاعات درون‌زنجیره‌ای جلوگیری می‌کند.
 • Stonewallx2: یک ابزار خرج کردن پست‌میکس که مشابه Stonewall در درون‌ زنجیره است، اما در واقع از دو شبکه همتا تشکیل شده است.
 • Stowaway: یک ابزار خرج کردن پست‌میکس که مبلغ خرج‌شده را پنهان می‌کند.
 • Ricochet: یک ابزار خرج کردن پست‌میکس که بین مبدا و مقصد پرداخت نهایی، تراکنش را از چند آدرس اضافی عبور می‌دهد. این قابلیت زمانی بسیار کاربردی است که می‌خواهید در صرافی یا شرکت‌هایی که از انجام تراکنش جلوگیری می‌کنند، بیت کوین جابه‌جا کنید.
 • کنترل ارز دیجیتال به صورت پیشرفته
 • کیف پول‌های مختلف واریز، کیف پول قبل از میکس و بعد از میکس

به علاوه، این کیف پول اخیرا لایه ارتباطی مبتنی بر مرورگر تور (Tor) به اسم سوروبان (Soroban) را پیاده‌سازی کرده است. سوروبان بهبودهای پرشماری در زمینه تجربه کاربری برای کاربران به همراه دارد تا با چارچوب تراکنش جمعی این پروتکل به اسم Cahoots و ابزارهایی نظیر Stowaway و Stonewallx2 ارتباط برقرار کنند.

حفظ حریم خصوصی هنگام استفاده از بیت کوین، مستلزم دقت و توجه ویژه به نحوه ایجاد تراکنش‌ها است. کشف مالکیت ورودی رایج (CIOH) توسط شرکت‌های تحلیل زنجیره و بلاک چین مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بر عملکرد کاربران بیت کوین نظارت کنند.

کشفیات مورد نظر، این فرض را به وجود می‌آورند که هنگامی که چندین ورودی برای یک تراکنش بیت کوین وجود دارد، تمام این ورودی‌ها متعلق به یک فرد حقیقی یا حقوقی است. می‌توان از روش‌هایی برای رد این فرضیه‌ها استفاده کرد. بنابراین، تلاش شرکت‌های تحلیل بلاک چین برای حفظ این فرضیه‌ها، غیر قابل دفاع و توجیه است.

یکی از روش‌های حفظ حریم خصوصی، ابزاری به اسم Stowaway است که سامورایی والت ارائه می‌دهد؛ هنگامی که کاربری می‌خواهد در ارسال بیت کوین، حریم خصوصی خود را ارتقا دهد، می‌تواند از Stowaway استفاده کند و مقدار بیتکوین ارسالی خود در تراکنش را پنهان سازد.

برای مثال، اگر باب می‌خواهد با استفاده از تراکنش Stowaway مقدار ۰.۰۱۵ بیت کوین به آلیس ارسال کند، هر دو با ارائه ورودی به تراکنش با یکدیگر همکاری می‌کنند. سپس، یک خروجی به باب به صورت باقی‌مانده تراکنش بر می‌گردد و خروجی دیگر به آلیس و به صورت مقدار پرداخت مورد نظر به آلیس بر می‌گردد. هر چند هیچکدام از ورودی و خروجی‌ها برابر با مقدار ۰.۰۱۵ بیت کوین نیست.

آلیس و باب باید زمانبندی تراکنش خود را مشخص کنند، یعنی در این مثال، باب با استفاده از روشی خارج از برنامه سامورایی والت نظیر تماس تلفنی، پیام رمزگذاری‌شده end-to-end، ایمیل امن یا سایر روش‌ها باید با آلیس ارتباط برقرار کرده باشد؛ از دید شخص سوم به تراکنش آلیس و باب، مقدار دقیق بیت کوین‌های ارسال شده مشخص نیست. شخص خارج از این تراکنش هم‌چنین نمی‌تواند مالک ورودی و خروجی تراکنش را تشخیص دهد.

تراکنش‌های Cahoots را می‌توان با استفاده از سوروبان بین دو فرد ایجاد کرد. گفتنی است Soroban این تراکنش را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند. تعاملات و ارتباطات سوروبان بر بستر مرورگر تور رخ می‌دهد؛ آلیس و باب با کنار گذاشتن فرض مالکیت ورودی رایج، حریم خصوصی خود را بهبود بخشیده‌اند. اکنون هر تراکنش با چند ورودی که توسط شرکت تحلیل زنجیره مورد بررسی قرار بگیرد، به عنوان یک تعامل Cahoots در نظر گرفته می‌شود.

مزایا و معایب کیف پول سامورایی

به‌طور کلی با جنبه‌های مختلف والت سامورایی آشنا شدیم و دانستیم که کیف پول سامورایی چیست و چه هدفی دارد. قبل از این که به آموزش نصب و کار با کیف پول سامورایی بپردازیم، به‌صورت موردی به مزایا و معایب آن اشاره می‌کنیم.

مزایای کیف پول سامورایی

 • افزایش ناشناس بودن
 • امنیت و تراکنش‌های خصوصی
 • ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد زیاد که باعث متمایز شدن آن نسبت به سایر کیف پول‌ها می‌شود.
 • رابط کاربری عالی

معایب کیف پول سامورایی

 • فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند.
 • قابلیت ترید یا خرید و فروش درون برنامه وجود ندارد.

آموزش نصب و راه اندازی کیف پول سامورایی

قبل از راه‌اندازی کیف پول، بهتر است یک برگه و یا صفحه یاداشت با خود داشته باشید تا عبارت بازیابی و اطلاعات ورود خود را در آن یادداشت کنید. کیف پول سامورایی را می‌توانید از سایت خود کیف پول و یا از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید. برنامه را نصب کرده و پس از راه‌اندازی کیف پول گزینه «MAINNET» را انتخاب کنید.

sw00 461x1024 1
۱

در صفحه بعد راهنمایی‌های مفیدی به شما ارائه می‌شود.

sw02 461x1024 1
۳
sw04 461x1024 1
۵

سپس باید پوشه‌ای را برای ذخیره‌سازی فایل بک‌آپ رمزگذاری‌شده کیف پول انتخاب کنید و دسترسی‌های لازم را به برنامه بدهید.

sw07 461x1024 1
۸

در قسمت بعدی می‌توانید گزینه Tor را فعال کنید. گزینه استفاده از Dojo شخصی را غیرفعال کنید نگهدارید تا برنامه به‌ طور پیش‌فرض به جای نود شخصی از نود Dojo کیف پول سامورایی استفاده کند. سپس گزینه «Create a new wallet» را انتخاب کنید. اگر از قبل یک کیف پول سامورایی دارید، گزینه «Restore an existing wallet» را انتخاب کنید.

Capture 56
۹
منبع: bitcoinmagazine

در صفحه بعدی باید رمزعبور خود را تعیین کنید. تعیین یک رمز قوی و طولانی به حفاظت از بیت کوین‌های شما کمک خواهد کرد، به‌خصوص در شرایطی که عبارت بازیابی ۱۲ کلمه‌ای شما فاش شود.

پایین صفحه‌، گزینه‌‌ای را که می‌گوید هیچ کس نمی تواند برای بازیابی کلمه عبور به شما کمک کند، تیک بزنید. به یاد داشته باشید که وارد کردن کلمه عبور متفاوت، کیف پول‌های کاملا متفاوتی می‌سازد. به همین خاطر کلمه عبور را به‌دقت و صحیح یادداشت کنید و در آخر مجددا بررسی کنید.

اگر بخواهید یک کیف پول قدیمی را بازیابی کنید، اگر حتی یکی از حروف کلمه عبور را اشتباه وارد کنید، یک کیف پول کاملا متفاوت ساخته خواهد شد. پس از تعیین کلمه عبور، برنامه ازشما می‌پرسد که آیا مایل به دانلود رمز عبور به صورت یک فایل هستید یا خیر.

sw13 478x1024 1
‍‍‍‍۱۱

در صفحه بعدی، یک عبارت بازیابی ۱۲ کلمه‌ای به شما ارائه می‌شود. هرگز و به هیچ دلیلی، این عبارت بازیابی را در اختیار فرد دیگری قرار ندهید. این ۱۲ کلمه، در واقع نمایشی از کلید خصوصی بیت کوین شماست که برای انسان قابل‌خواندن است. هر کسی که عبارت بازیابی و کلمه عبور را داشته باشد، می‌تواند بیت کوین‌های شما را بردارد. از کلمه‌ها اسکرین‌شات و عکس نگیرید.

آن‌ها را در یک فایل و یا به صورت دیجیتال ذخیره نکنید. حتما کلمات بازیابی را به صورت کتبی بنویسید و مثل پول، طلا، یا جواهر آن را نگهداری کنید. برخی افراد عبارت بازیابی و کلمه عبور خود را بر روی یک قطعه فلز هک می‌کنند، تا در شرایطی مانند آتش‌سوزی و سیل، سالم بماند.

Untitled 2
۱۲
منبع: bitcoinmagazine

سپس باید کلمه عبور را تایید و یک رمزعبور یا پین (PIN) تعیین کنید. از PIN برای ورود به برنامه کیف پول سامورایی استفاه می‌شود. رمزعبوری را انتخاب کنید که به راحتی قابل حدس نباشد و با قفل اصلی گوشی هم یکسان نباشد.

sw15 476x1024 1
۱۳

نهایتا یک PayNym منحصر‌به‌فرد به شما ارائه می‌شود که با استفاده از آن، افراد دیگر می‌تواند راحت‌تر با شما ارتباط برقرار کنند. سپس به صفحه اصلی کیف پول وارد می‌شوید.

در این صفحه می‌توانید با انتخاب «+»، گزینه‌های Whirlpool، ارسال، دریافت و PayNym را مشاهده کنید. برای مثال، در قسمت دریافت می‌توانید آدرس بیت کوین جدید بسازید.

sw19 461x1024 1
۱۷

استفاده از قابلیت Whirlpool در کیف پول سامورایی

بدون نیاز به هیچ تنظیماتی، می‌توان به طور مستقیم در کیف پول موبایل سامورایی از قابلیت Whirlpool استفاده کرد. با این حال، اگر از نود شخصی استفاده نکنید، باید به نود یک شخص دیگر اعتماد کنید. استفاده از کیف پول سامورایی در کنار ابزار RoninDojo Tanto، بهترین راهکار حفظ حریم خصوصی است و در این راهکار کاربر از یک نود شخصی استفاده می‌کند.

گره یا نود بلاک چین؛ راهنمای جامع انواع نودها!

هر کیف پول بیت کوین، چه کیف پول‌ موبایل و چه کیف پول دسکتاپ، باید از طریق یک نود بیت کوین اطلاعاتی درباره موجودی کیف پول و تاریخچه تراکنش‌ها جمع‌آوری کند. از آنجایی که بسیاری از شرکت‌های کیف پول نود‌های عمومی در اخیتار کاربران قرار می‌دهند، استفاده از نود شخصی ضروری نیست اما بهتر است کاربر از یک نود شخصی استفاده کند.

در این بخش از مقاله، نحوه استفاده از کیف پول سامورایی با یک غیرشخصی را بررسی می‌کنیم. این روش در واقع آسان‌ترین و ساده‌ترین روش استفاده از کیف پول سامورایی است.اکنون شما یک کیف پول موبایل بیت کوین با ابزارهای امنیتی مختلف دارید که به‌وسیله شبکه Tor متصل می‌شود. می‌توانید در ازای استخراج، کالا یا خدمات، بیت کوین به‌دست بیاورید و یا بیت کوین را از یک خودپرداز بیت کوین خریداری کنید.

برای میکس بیت کوین‌های خود در کیف پول سامورایی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • از گزینه آبی رنگ «+»، قسمت «Whirlpool» را انتخاب کنید
 • کلاینت Whirlpool راه‌اندازی خواهد شد و دوباره باید گزینه «Whirlpool» را انتخاب کنید
sw21 461x1024 1
۱۹
 • سپس «Mix UTXOs» را انتخاب کنید.
 • حالا لیستی از خروجی‌های خرج نشده تراکنش یا UTXOهای دردسترس کیف پول، نمایش داده خواهد شد. UTXOهایی را که می‌خواهید میکس کنید انتخاب کرده و گزینه «NEXT» را انتخاب کنید. اگر هرکدام از این UTXOها تاریخچه‌ای دارند که نمی‌خواهید به درون‌ شبکه متصل شوند، آن‌ها را به صورت جدا از هم انتخاب کنید
sw23 461x1024 1
۲۱
 • اولویت چرخه (کارمزد ماینرها) و اندازه استخری که برای مقدار بیت کوین شما مناسب است، انتخاب کنید و سپس روی «REVIEW CYCLE DETAILS» کلید کنید
 • جزئیات TX0 که در حال ساخت آن هستید، نمایش داده می‌شود. با انتخاب «BEGIN CYCLE»، تراکنش ساخته شده و به شبکه بیت کوین ارسال می‌شود
sw25 461x1024 1
۲۳

حالا UTXOهایی که از TX0 حاصل شده‌اند، به صورت ورودی‌های دردسترس برای میکس‌های جدید ثبت خواهند شد. پس از میکس، UTXOها در کیف پول پست‌میکس (post-mix) قرار خواهند گرفت. در آن کیف پول، هر زمانی که کلاینت Whirlpool کیف پول سامورایی خود را باز کنید، این UTXOها به صورت ورودی‌های دردسترس برای میکس‌های بعدی ثبت خواهند شد. اگر کلاینت Whirlpool را ببندید، میکس هم متوقف می‌شود.

استفاده از Whirlpool با رابط کاربر گرافیکی مستقل

روشی وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن، حتی در صورت بستن برنامه در موبایل، میکس را به صورت ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته انجام داد. اگر رابط کاربر گرافیکی (GUI) Whirlpool را در کامپیوتر نصب کرده و آن را به کیف پول موبایل متصل کنید، رابط کاربر گرافیکی میکس UTXOها را همچنان ادامه خواهد داد.

در ابتدا باید کلاینت Whirlpool مناسب برای سیستم عامل خود را پیدا کنید. احتمالا در هنگام نصب Whirlpool، نیاز خواهد شد که OpenJDK را هم نصب کنید.

۱ 1 2
۱
منبع: bitcoinmagazine

پس از نصب برنامه Whirlpool، برنامه را بازکرده و گزینه “Standalone: Standalone GUI” را انتخاب کنید. سپس بر روی “Continue” کلیک کنید.

۲ 1
۲
منبع: bitcoinmagazine

اتصال به Tor کمی زمان‌بر خواهد بود و احتمالا باید چندین بار برای متصل شدن اقدام کنید. اما زمانی که اتصال برقرار شد، از شما درخواست می‌شود که کد جفت‌سازی Whirlpool در کیف پول پول سامورایی خود را وارد کنید.

در کیف پول سامورایی، بر روی منوی سه نقطه در گوشه بالا و سمت راست کلید کنید و ابتدا گزینه  «Settings»، سپس گزینه «Transactions» و نهایتا در پایین صفحه گزینه «Pair to Whirlpool GUI» را انتخاب کنید؛ سپس یک کد QR برای شما نمایش داده می‌شود. در GUI کامپیوتر گزینه QR را انتخاب کرده و با وب‌کم خود، کد QR روی موبایل را اسکن کنید.

۳ 1 1
۳
منبع: bitcoinmagazine

پس از اسکن کد، بر روی «Initialize GUI» کلیک کنید.

۴ 3
۴
منبع: bitcoinmagazine

حالا کلمه عبور کیف پول سامورایی را وارد کرده و روی «Sign in» کلیک کنید.

۵ 3
۵
منبع: bitcoinmagazine

پس از ورود، می‌توانید موجودی و تاریخچه میکس خود را ببینید. می‌توانید تعداد میکس‌هایی را که قصد دارید انجام دهید، تعیین کنید. حتی می‌توانید از Whirlpool GUI آدرس واریز ایجاد کنید.

۶ 3
۶
منبع: bitcoinmagazine

پس از آغاز میکس در برنامه موبایل کیف پول سامورایی، می‌توانید برنامه را ببندید. تا زمانی که کلاینت کامپیوتر باز باشد، UTXOها همچنان به صورت ورودی‌های دردسترس برای میکس‌ها ثبت خواهند شد. در این فرایند از نود پیش‌ُرض کیف پول سامورایی به‌عنوان بک‌اند استفاده می‌شود. برای حفظ حریم خصوصی، ارتباط از طریق شبکه Tor برقرار می‌شود. در این روش می‌توانید از نود شخصی خودتان نیز استفاده کنید.

جزییات بیشتر درباره عملیات GretasFury#

علاقه روزافزونی از جانب جامعه بیت کوین به ابزارهای ارتقای حریم خصوصی نظیر Stowaway، PayNyms و BIP 47 وجود دارد. در تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۱، گروهی از طرفداران حریم خصوصی بیت کوین، عملیاتی به اسم GretasFury اجرا کردند.

این عملیات که با انجام تراکنشی به ارزش یک ساتوشی و با استفاده از Stowaway و به منظور دور زدن کشف مالکیت ورودی رایج (CIOH) طراحی شده بود، چندین کاربر از سراسر جهان را در کنار یکدیگر قرار داد. هر کاربر به طور ناشناس با استفاده از PayNyms خود در این تراکنش مشارکت کرد.

همه تراکنش‌های Stowaway از ارتباطات سوروبان بر بستر مرورگر تور استفاده می‌کردند. این افراد زمانبندی تراکنش خود را خارج از ارتباطات برنامه سامورایی والت و در برنامه‌هایی نظیر تلگرام تعیین کردند.

عملیات GretasFury# توسط biTcOinEneMiEs@ سازماندهی شده که وبسایت bitcoinenemies.com را در اختیار دارد؛ این وبسایت به اشتراک‌گذاری منابع، پروژه‌ها و توافقات جامعه در خصوص حریم خصوصی بیت کوین می‌پردازد. عملیات GretasFury روش بسیار خوبی برای تشویق افراد به استفاده و امتحان کردن ابزارهای حریم خصوصی بود. پشتیبانی بی‌نظیری در این عملیات از جانب جامعه وجود داشت و شرکت‌کنندگان مختلفی برای پاسخ به سوالات حضور داشتند.

در این طرح، اسپانسرهای مختلفی به ارائه جوایز مختلفی پرداختند تا حس رقابت دوستانه ایجاد شود. در این بین، چند سوال از biTcOinEneMiEs@ پرسیده شد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

چه چیزی باعث شد که عملیات GretasFury# را انجام دهید؟

ما اوقات بسیار خوبی با PayNym Torch داشتیم. BIP47 نیز تجربه کاربری بیت کوین را به طور قابل توجهی تغییر می‌دهد. هنگامی که سوروبان توسط کیف پول سامورایی عرضه شد، این فرصت به وجود آمد تا بدون انجام تراکنش، به انجام PayNym Torch بپردازیم.

سوروبان هم‌چنین جریان کاری کد QR را برای تراکنش‌های Stowaway و Stonewallx2 حذف کرد. این موضوع بسیار مهم‌تری بود. این تراکنش‌ها مفهوم و موضوع جدیدی نیستند، اما ناگهان کارمزد و هزینه بسیار زیادی که باید پرداخت می‌شد از میان رفت.

بدون آن که بخواهم تمام دلایل شگفت‌انگیز بودن تراکنش‌های Cahoots را عنوان کنم، باید بگویم که دنبال کردن آن لازم بود. اگر فکر می‌کنید که PayNym جالب بود، صبر کنید تا آن را با Soroban و Cahoot و بدون نیاز به انجام تراکنش امتحان کنید.

اسپانسر شما چه کسانی بودند؟

این موضوع کاملا در Keybase در ماه دسامبر شفاف‌سازی شده است. این گروه اولین Stonewallx2 سوروبان خود را در آن زمان انجام داد و ایده torch اندکی پس از آن به وجود آمد. قبل از آن که توسعه‌دهنده سامورایی والت ما را با Stowaway یک ساتوشی آشنا کند، چند ایده را بررسی کردیم.

تا چند روز قبل از عرضه، با اسپانسرها تماس نگرفتیم. من مطمئن نبودم چه کمکی می‌توانیم دریافت کنیم؛ اما اسپانسرها بدون آن که سوالی بپرسند حمایت چشمگیری کردند. تاکنون ۱۵ اسپانسر مختلف در این طرح شرکت کرده‌اند. از Mamushi Mobile به خاطر Copperhead Pixel، از Ronin به خاطر نود جدید آن و از بنیاد به خاطر دو Passport جدید تشکر ویژه‌ای می‌کنم.

چند شرکت‌کننده و تراکنش انجام شده است؟

۳۳ شرکت‌کننده و ۸۳ تراکنش انجام شده است.

چرا مردم باید به CIOH اهمیت بدهند؟

روش‌های مختلفی در تحلیل زنجیره مورد استفاده قرار می‌گیرند تا مسئولان تصمیم بگیرند که با شما همکاری کنند و یا فعالیت‌های شما را به دولت اطلاع بدهند. این ابزارها برای دور زدن تحلیل‌های مورد نظر استفاده می‌شوند. عملیات GretasFury# به ما می‌آموزد که CIOH در خصوص شناسایی عوامل مخرب تا چه حد ناکارآمد است.

در پایان باید گفت که از این ابزارها استفاده کنید. منابع شگفت‌انگیزی برای بهبود چشمگیر حریم خصوصی و حفظ و دستیابی به ناشناس بودن وجود دارد. ایجاد عادت‌های خوب از ابتدای کار بسیار آسان‌تر است تا این که در میان مسیر به حذف عادت‌های بد بپردازیم. به شما توصیه می‌کنیم که در خصوص مزایای حفظ حریم خصوصی خود تلاش کنید.

پرسش و پاسخ (FAQ)

 • کیف پول سامورایی چیست؟

کیف پول سامورایی یک ولت نرم افزاری (موبایل) مخصوص بیت کوین است. این کیف پول بر حفظ امنیت و ناشناس بودن تراکنش‌ها تمرکز دارد.

 • کیف پول سامورایی از چه ارزهای دیجیتالی پشتیبانی می‌کند؟

کیف پول سامورایی تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کند؛ همچنین این کیف پول تنها نسخه موبایلی دارد.

 • مزایای کیف پول سامورایی چیست؟

امنیت بالا، حفظ حریم خصوصی با استفاده از ناشناس بودن تراکنش‌ها و رابط کاربری عالی از جمله مزایای والت سامورایی است.

جمع‌بندی

در این مطلب به‌صورت ویدیویی و متنی نحوه کار با کیف پول سامورایی و استفاده از قابلیت Whirlpool آن را بررسی کردیم. سامورایی با توجه به قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که در خود جای داده است، به یکی از امن‌ترین کیف پول‌های بیت کوین تبدیل شده است.

اسکرول به بالا
صرافی سیمیا آیا تمایل دارید اعلان‌هایی از آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌های صرافی سیمیا را به شما نمایش دهیم ؟
رد کردن اعلان ها
اجازه دادن به اعلان‌ها