۱۴۰۳/۳/۹
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

همه چیز در خصوص بایننس

یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین دارایی‌های بازار کریپتو، BNB است. این کوین رمزارز بلاکچین بایننس (BNB Chain) است و نقش به‌سزایی در اکوسیستم کریپتوکارنسی دارد.

کمتر کسی پیدا می‌شود که نام این ارز دیجیتال را نشنیده باشید، اما با این حال در این مقاله از صرافی سیمیا می‌خواهیم نگاهی به آن بیندازیم و درباره مواردی مانند نحوه کارکرد، توکنومیکس و مواردی از این دست صحبت کنیم.

معرفی بایننس BNB کوین

بایننس
BNB
Binance

همانطور که از اسم بایننس BNB می‌توان حدس زد، بایننس متولی و سازنده این ارز دیجیتال است. بایننس کوین با برگزاری عرضه اولیه کوین (ICO) در ۲۶ ژوئن تا ۳ جولای ۲۰۱۷، وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد.

این ارز دیجیتال ابتدا از استاندارد ERC20 استفاده می‌کرد، اما پس از راه‌اندازی بلاکچین اختصاصی بایننس در آوریل ۲۰۱۹، به نسبت یک به یک به بلاکچین اختصاصی‌اش (در آن زمان بایننس چین یا بایننس بیکن چین بود) انتقال یافت.

بایننس به‌دنبال آن است که با افزایش کاربرد توکنش، علاوه‌بر حفظ و افزایش قیمت BNB، در رقابت با دیگر بلاکچین‌ها مخصوصا اتریوم بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد و سهم بازار مناسبی را نصیب خود کند.

مکانیسم بایننس BNB و موارد استفاده از آن

BNB

ارز دیجیتال بایننس مانند بیت کوین یا اتریوم (حالت قبل از مرج) مبتنی بر PoW یا گواه اثبات کار نیست که در ازای ماینینگ کوین جدید به عرضه آن اضافه شود. تمام کوین‌ها از قبل با سقف مشخص پیش‌استخراج شده‌اند. اما بایننس برای اینکه بتواند قیمت این کوین را کنترل کند، چه اقدامی انجام می‌دهد؟ پاسخ، مکانیسم سوزاندن (Burn) توکن است.

بایننس هر سه ماه (هرفصل) با استفاده از سود کارمزدها (حدود ۲۰ درصد)، کوین‌ها را از بازار خریداری می‌کند و آن‌ها را از بین می‌برد؛ در اصطلاح می‌سوزاند و از چرخه بازار خارج می‌کند. این فرایند تا زمانی ادامه می‌یابد که عرضه کوین به ۱۰۰ میلیون عدد برسد. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره این مکانیسم بایننس به‌دست بیاورید، این مقاله را مطالعه کنید. 

علاوه‌بر فرایند فصلی توکن سوزی، بایننس با الهام از پروپوزال EIP1559 اتریوم، طرح BEP95 را ارائه کرد. در این طرح بایننس عملیات لحظه‌ای توکن‌سازی از طریق سوزاندن کارمزد تراکنش‌ها را پیاده‌سازی می‌کند.

بلاکچین بایننس

Binance

ارز دیجیتال BNB، توکن بومی شبکه BNB Chain است و نقش‌های زیادی در آن ایفا می‌کند. این شبکه با ادغام دو زنجیره BNB Beacon و بایننس اسمارت چین شکل گرفت. زنجیره بایننس BNB برای تامین امنیت خود از الگوریتم PoSA یا گواه اثبات اعتبار سهام استفاده می‌کند. هر نود برای اینکه بتواند در این مکانیسم به اعتبارسنج تبدیل شود، باید ۱۰ هزار ارز بومی یعنی همان BNB‌ را در قرارداد هوشمند مربوطه استیک کند.

علاوه‌بر استفاده نودها از بایننس BNB برای مشارکت در شبکه، این ارز دیجیتال برای مواردی مانند پرداخت کارمزد، جابه‌جایی دارایی، فراخوانی قراردادهای هوشمند و این قبیل کارها در فضای دیفای مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌طور کلی به‌دلیل پایین بودن کارمزد شبکه بایننس، بسیاری از برنامه و سرویس‌ها از آن استفاده می‌کنند و همین مساله کوین بی ان بی را به یکی از پرکاربردترین رمزارزهای بازار تبدیل کرده است.

نقشه راه زنجیره بایننس BNB

شاید نتوان یک نقشه راه برای کوین BNB متصور بود؛ زیرا هدف بایننس تقویت مستقیم این ارز دیجیتال نبوده است، بلکه همواره با گسترش سرویس‌ها و تقویت زیرساخت فنی (بلاکچین) خود، سعی داشته است ارزش بایننس را افزایش دهد. پس بهتر است به نقشه راه فنی بایننس در سال ۲۰۲۲ و سه‌ماهه ابتدایی ۲۰۲۳ اشاره کنیم.

 • از ابتدای ۲۰۲۲ تا ابتدای سه ماهه چهارم ۲۰۲۲:
 • افزایش سرعت تراکنش‌ها، کاهش هزینه و ایجاد فضای بیشتر در بلاک
 • سه‌ماهه دوم تا ابتدای سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۲:
 • غیرمتمرکزسازی بیشتر (ارائه پروپوزال BEP131 برای کاندیداتوری ولیدتورها)
 • افزایش تعداد ولیدتورها به ۴۱ عدد
 • افزایش شفافیت و حرکت به سمت مولتی چین
 • افزایش سرعت تراکنش‌ها با استفاده طرح BEP126 برای مکانیسم نهایی‌سازی سریع
 • پیاده‌سازی سایدچین برای انعطاف‌پذیری بیشتر شبکه و معرفی برنامه سایدچین بی ان ابی (BAS)
 • سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۲ تا انتهای سه‌ماهه اول ۲۰۲۳:
 • پیاده‌سازی نسل جدید سایدچین‌ها برای رسیدن به ۱۰ هزار تراکنش در ثانیه
 • استفاده از سایدچین‌های مبتنی بر ZK-Rollup با نام zkBAS
 • اپلیکیشن‌های سبک‌تر
 • فضای ذخیره غیرمتمرکز ارزان برای دیتاهای غیر از دفتر کل
 • ایجاد راه‌کار برای ذخیره بلندمدت دیتا

سازندگان بایننس BNB چه کسانی هستند؟

بایننس

ارز دیجیتال بایننس BNB متعلق به اکوسیستم بایننس است و نامی جز چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) ملقب به CZ با شنیدن نام بایننس، به ذهن‌ها نمی‌رسد. او در سال ۲۰۰۱ به‌عنوان سرپرست سرویس TradeBook معاملات فیوچرز در بلومبرگ مشغول به کار شد. پس از چهار سال ژائو به‌عنوان شریک به Fusion System پیوست. او از سال ۲۰۱۳ با فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال بیتشر درگیر شد و در نهایت CZ در سال ۲۰۱۷ بایننس را راه‌اندازی کرد. اگر به زندگی‌نامه و فعالیت‌های CZ علاقه‌مند هستید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنم.

نفر دوم در اکوسیستم بایننس، هی یی (He Yi) است. او یکی از بنیان‌گذاران و مدیر ارشد بازاریابی بایننس است. سابقه فعالیت یی به اجرا در تلویزیون برمی‌گردد. او در سال ۲۰۱۴ در تاسیس صرافی OKCoin مشارکت کرد و در سال ۲۰۱۷ با CZ را راه‌اندازی کردند.

بررسی توکنومیکس بایننس BNB 

سقف عرضه‌ای که در ابتدا برای ارز دیجیتال BNB در نظر گرفته شد، ۲۰۰ میلیون عدد بود؛ مجموعی از عرضه بیکن چین و بایننس اسمارت چین. بایننس قصد دارد با استفاده از مکانیسم توکن‌سوزی، عرضه آن را به ۱۰۰ میلیون عدد کاهش دهد. در حال حاضر حدود ۱۶۳ میلیون و ۲۷۶هزار عدد در گردش است.

طبق وایت پیپر بایننس،‌ نیمی از عرضه کل BNB یعنی ۱۰۰ میلیون توکن در حراج عمومی فروخته شد (سال ۲۰۱۷)، ۸۰ میلیون میان اعضای تیم تقسیم شد و ۲۰ میلیون دیگر به فرشتگان سرمایه‌گذاری (Angel Investors) تخصیص یافت. 

در ابتدای مقاله بیان کردیم که BNB با استاندارد ERC20 روانه بازار شد، اما پس از اینکه شبکه بومی بایننس آغاز به کار کرد، دو استاندارد BEP2 برای شبکه بیکن چین و BEP20 برای شبکه بایننس اسمارت چین معرفی شدند. کوین BNB به این استانداردها تغییر کرد و مورد استفاده قرار گرفت.

به گزارش میهن بلاکچین، ارز دیجیتال BNB‌ در تاریخ ۲۹ دی ۱۴۰۱ با مارکت کپ (ارزش بازار) حدود ۳۹ میلیاردی در رتبه پنجم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. قیمت BNB در همین تاریخ برابر با ۲۹۰.۳۶ دلار است. این ارز دیجیتال در روز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ با قیمت ۶۸۶.۳۱ بیشتری قیمت تاریخی و در روز ۲۷ مهر ۱۳۹۶با قیمت ۰.۰۴ دلار کمترین قیمت تاریخی خود را ثبت کرده است.

از کجا می‌توان بایننس BNB خرید؟

ساده‌ترین راه (البته نه برای کاربران ایرانی به دلیل KYC) برای خرید بایننس BNB استفاده از صرافی بایننس است. این صرافی بیشترین جفت‌ارز ممکن با بی ان بی را دارد. کمتر صرافی متمرکز و دکسی وجود دارد که امکان خرید یا سواپ BNB را نداشته باشند؛ بنابراین به ذکر چند مورد از آن‌ها اکتفا می‌کنیم.

صرافی متمرکز: بای بیت، هیوبی، پولونیکس، گیت، اوکی اکس، کوینکس، کوکوین

صرافی غیرمتمرکز: یونی سواپ، بایننس دکس، تورچین

 همچنین نه‌نتها صرافی‌های بین‌المللی، بلکه صرافی‌های ایرانی بی ان بی را در لیست ارزهای دیجتال خود دارند. برای خرید و فروش ارز دیجیتال BNB با بهترین قیمت میتوانید به صرافی سیمیا مراجعه نمایید.

ارز دیجیتال بایننس BNB چگونه کار می‌ کند؟

شاید از خود بپرسید که اگر بایننس کوین ارز نیست پس چه کاربردی دارد. BNB‌ به عنوان توکنی که در پلتفرم بایننس مورد استفاده قرار می‌گیرد، هدفی بسیار ارزشمند را دنبال می‌کند. به یاد داشته باشید که بایننس برای هر معامله‌ای که انجام می‌دهید هزینه کارمزد دریافت می‌کند.

چگونه می‌خواهید پرداخت هزینه‌های کارمزد را متوقف کنید؟ شما می‌توانید با استفاده از بایننس کوین کارمزد صرافی آن را پرداخت کنید.

به جای پرداخت هزینه ۱ دلار برای هر ۱۰۰۰ دلار در معاملات (که در واقع می‌تواند خیلی سریع برای معامله گران فعال جمع شده و قابل توجه باشد)، شما فقط می‌توانید از سکه‌های بایننس برای پوشش هزینه‌ها استفاده کنید. باعث می‌شود این سکه‌های برای معامله گران در صرافی بایننس بسیار مفید و ارزشمند باشد.

نحوه کار آن دقیقاً به این شکل است که بایننس کارمزدهای معاملاتی را برای کسانی که مایل به استفاده از سکه آن هنگام معاملات هستند – برای پنج سال اول تخفیف می‌دهد. و برای این هدف مقیاس کشویی وجود دارد، به این صورت که در سال اول می‌توانید با استفاده از سکه‌های بایننس ۵۰٪ تخفیف در هزینه‌های کارمزد خود دریافت کنید.

تخفیف هر سال نصف می‌شود، بنابراین در سال دو تخفیف ۲۵٪، در سال سه ٪۱۲. ۵ در سال چهار ۶. ۷۵٪ و در سال پنجم که آخرین سال می‌باشد، تخفیف حذف می‌شود.

در صورت داشتن بایننس کوین در کیف پول مبادله‌ای، این تخفیف به طور خودکار محاسبه و کسر می‌شود. اگر نمی‌خواهید از سکه‌های خود برای پوشش هزینه کارمزد استفاده کنید، می‌توانید به راحتی این ویژگی را خاموش کنید.

اما پس از آن چه می‌شود؟ اگر تخفیف شما مدام کاهش یابد، آیا در نهایت این توکن بی‌ارزش نمی‌شود؟

خوب، هرچه افراد بیشتری به صرافی می‌آیند به این موضوع کمک خواهد شد، اما بنیان گذاران بایننس راه حل دیگری نیز برای جلوگیری از افت ارزش توکن یافته‌اند.

بایننس لانچ پد Binance Launchpad چیست؟

لانچ پد پیشنهاد جالب دیگری است که به تازگی توسط بایننس راه اندازی شده است. این موضوع یک سکو مربوط به توکنی است که بایننس به عنوان جایگزین برای Etheruem ICO در نظر گرفته است. این توکن اجازه می‌دهد تا پروژه‌های تحول آفرین، توکن‌های خود را در صفحه راه اندازی صادر کنند.

این‌ توکن (BNB) برای بایننس کوین نیز بسیار مهم است؛ زیرا به عنوان رمز بومی در هنگام معرفی ارز جدید استفاده می‌شود. دقیقاً مانند ICO‌ هایی که کاربرد ETH را در هنگام فروش‌های مورد حمایت اتریوم افزایش داده‌اند، BNB با توکن صادر شده توسط پروژه انجام دهنده مبادله می‌شود.

این موضوع در ژانویه امسال در توکن BitTorrent (BTT) به شکل کاملا موثر استفاده شده است. تقاضا آنقدر شدید بود که کل فروش در کمتر از ۲۰ دقیقه به پایان رسید. با توجه به شرایط آن زمان بازار نزولی، این موضوع باعث تعجب بسیاری از افراد شد.

اخیراً در مورد قیمت بایننس BNB نیز اخباری مبنی بر اینکه پروژه دیگری از لانچ پد برای صدور رمزهای خود استفاده خواهد کرد، افزایش یافته است. پروژه Fetch.ai که ماشین اتوماتیک مبتنی بر هوش مصنوعی را وارد بازار می‌کند.

این تأیید بیشتری است که فعالیت در حوزه لانچ پد می‌تواند منجر به تقاضای سکه BNB شود. از آنجا که کاربران بیشتری می‌خواستند بایننس BNB را برای سرمایه گذاری در Fetch.ai بدست آورند، خرید و سرمایه‌گذاری در BNB به طور قابل توجهی افزایش یافت.

بررسی و معرفی بایننس DEX

در حالی که بایننس یک صرافی متمرکز بزرگ است، آنها به تقاضای معامله‌گران برای معاملات غیرمتمرکز ارز پی برده‌اند. از این رو، آن‌ها اخیراً بایننس DEX خود را راه اندازی کرده‌اند.

برای کسانی که نمی‌دانند، صرافی غیرمتمرکز (DEX) یک صرافی ارز رمزنگاری شده است که امکان معاملات را در بین شرکت کنندگان به شکل فرد به فرد فراهم می‌کند. دیگر نیازی به ارسال ارز رمزنگاری به کیف پول صرافی و ایجاد سفارشات خود نیست.

Binance DEX پاسخ بایننس به این موضوع است. این قابلیت در بالای زنجیره بایننس ساخته شده و دارایی بومی که قدرت صرافی را افزایش می‌دهد، طبیعتا بایننس BNB است.

برخی از ویژگی‌های دیگر بایننس DEX شامل موارد زیر است:

 • صادر کردن توکن‌های جدید
 • ارسال توکن به سایر اشخاص در DEX
 • سوزاندن توکن‌ها در صورت لزوم
 • مسدود کردن برخی از توکن‌ها و آزاد‌سازی آن‌ها در زمان مورد نیاز
 • پیشنهاد جفت‌های جدید معالملاتی

در مدت بیش از ۶ ماه، بایننس DEX در حجم معاملات رشد کرده و به بزرگترین صرافی غیرمتمرکز تبدیل شده است که در CoinMarketCap رتبه‌بندی شده است. بیش از ۳۰۰ هزار کیف پول ایجاد شده است و در حال حاضر ۱۱۴ جفت معاملاتی وجود دارد.

البته این رشد نه تنها برای معامله گرانی که خواهان نقدینگی غیرمتمرکز هستند، بلکه برای سکه بایننس نیز خبر خوبی است. استفاده از آن نه تنها به عنوان یک ابزار بلکه به عنوان یک توکن برای معرفی ارز جدید نیز افزایش می‌یابد.

ارز دیجیتال بایننس BNB را در چه کیف پولی می‌توان نگه داشت؟

کوین بایننس BNB را می‌توان در کیف پول‌هایی که از استاندارد BEP2 و BEP20 پشتیبانی می‌کنند، نگهداری کرد.

از آنجایی که بایننس کوین یک توکن اتریوم ERC-20 است، می‌تواند در کیف پول‌های نرم‌افزاری مانند MyEtherWallet و Jaxx ذخیره شود، همچنین کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند TREZOR و Ledger Nano S نیز از BNB پشتیبانی می‌کنند. به طور کلی، هر کیف پولی که قادر به ذخیره اتریوم (ETH) است می‌تواند از توکن BNB نیز پشتیبانی کند.

نحوه خرید ارز دیجیتال بایننس کوین چگونه است؟

در حال حاضر بایننس کوین قابل استخراج نیست چراکه همه کوین‌های آن در زمان “ICO” استخراج شده‌اند. برای خرید این کریتپوکارنسی ۲ روش وجود دارد:

 1. شما مالک بیت‌کوین، اتریوم و سایر آلت‌ کوین‌ها هستید، و اکنون می‌خواهید بایننس کوین را خریداری کنید روال این کار بسیار ساده است و کافی می‌باشد به ارزش کوین‌های خود، بایننس کوین دریافت کنید.
 2. شما هیچ کریپتوکارنسی ندارید و اکنون می‌خواهید بایننس کوین خریداری کنید، برای انجام این کار در ابتدا باید مقداری ارز دیجیتال خریداری کنید. پیشنهاد ما این است، به سراغ ارزی با نقدینگی و ثبات بالا بروید (ارزهای مانند بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین، ریپل و …) و از طریق سایت‌های معتبر و امن برای خرید ارز خود اقدام کنید. پس از آن می‌توانید به سایتBinance  بروید و آن را به BNB تبدیل کنید. (سایت‌های دیگری هم وجود دارند که از بایننس کوین پشتیبانی می‌کنند، اما نقدینگی‌شان پایین است و از آنجایی که این ارز برای انجام تراکنش‌ها در صرافی Binance ایجاد شده است، بهتر است این ارز را از سایت خودشان خریداری کنید).

ارز دیجیتال بایننس BNB در صرافی Binance دارای چه کارکردهایی است؟

در صورت استفاده از این ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه‌های معاملاتی، این صرافی به کاربران خود ۲۵ درصد تخفیف ارائه می‌دهد و دسترسی به تخفیف‌های مربوط به حجم معاملات بالاتر را نیز فراهم می‌کند.

تخفیف هزینه معاملاتی بایننس BNB به چه صورت است؟

وقتی ارز بایننس کوین را در صرافی Binance نگه می‌دارید (علارغم اینکه کدام جفت ارز را معامله می‌کنید)، می‌توانید هزینه‌های معاملاتی‌تان را با بایننس کوین پرداخت کنید. زمانی که این کار را انجام می‌دهید، در مقایسه با هزینه‌های معاملات عادی، ۲۵ درصد تخفیف دریافت می‌کنید. همچنین قادر هستید در هر زمان که بخواهید، گزینه “پرداخت هزینه با BNB” را در تنظیمات حساب Binance خود فعال و یا غیرفعال کنید.

چگونه BNB، دسترسی به تخفیف‌های مربوط به حجم معاملات بالاتر را فراهم می‌کند؟

Binance همانند بسیاری از صرافی‌های دیگر، برای معامله‌گران با حجم بالاتر، تخفیف‌هایی ارائه می‌دهد. اما برخلاف سایر صرافی‌ها، این دست از معامله‌گران برای دسترسی به اینگونه تخفیف‌ها، موظف هستند مقادیر مشخصی از ارز دیجیتال بایننس کوین را در حساب خود نگه دارند.

تفاوت اصلی بایننس کوین و بیت کوین چیست؟

BNB

زمانی که صحبت از معامله‌ بیت‌کوین است، معامله‌گر همیشه باید در نظر داشته باشد که از کدام صرافی کریپتو استفاده کند. چراکه همه‌ صرافی‌ها و سایت‌ها به یک اندازه قابل اعتماد و امن نیستند. ارز دیجیتال بایننس کوین در صرافی Binance پذیرش می‌شود که این یکی از امن‌ترین صرافی‌ها در جهان است.


تمرکز در برابر عدم تمرکز: بیت‌کوین در همه جا معامله می‌شود و نسبت به انواع مختلفی از متغیرها آسیب‌پذیر است. ارز دیجیتال بایننس کوین کمتر مستعد تاثیر از شرایط خارجی است اما به شدت تاثیرپذیر از شرایط داخلی بایننس Binance است.
بایننس کوین، ارزی جدید است که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. اما از طرف دیگر، بیت‌کوین دارای سابقه طولانی و اثبات شده‌ای است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ منتشر شد.


حداکثر تعداد بیت‌کوین‌ها، ۲۱ میلیون اما عرضه‌ بایننس کوین ۲۰۰ میلیون کوین است. این بدان معناست که طی سالهای آینده، کوین‌های بایننس BNB می‌توانند به لحاظ حجم کلی، از بیت‌کوین سبقت بگیرند

بر خلاف بیت‌کوین، اتریوم و سایر کریپتوکارنسی‌های پیشرو، بایننس کوین ارزی جدید در شبکه‌ بلاک چین محسوب می‌شود. این بدان معناست که سهم بازار آن نسبت به دیگر کوین‌های پیشرو، کمتر و علاوه بر آن، تخصیص پرتفوی معامله‌گران نیز به این دست از کریپتوکارنسی‌ها محدود است. در نتیجه این موضوع باعث می‌شود ارائه دهندگان کریپتو، بر سر منابع سرمایه‌گذاران هر روزه با هم به رقابت بپردازند.

کریپتوکارنسی‌ها ممکن است به دلیل عدم وابستگی‌شان به دولت، برای بسیاری از معامله‌گران فریبنده باشند، اما این عاقلانه نیست که فکر کنیم اقدامات دولت تأثیر عمده‌ای بر ارزش آن‌ها نخواهد گذاشت. برای نمونه اگر اوضاع اقتصاد دولت ایالات متحده در شرایط نامساعدی باشد، این موضوع ممکن است باعث شود معامله‌گران به دلیل ترس از کاهش ارزش ارز خود، سرمایه گذاری‌شان را در فضای کریپتوکارنسی‌ها افزایش دهند.

مزایای استفاده از بایننس کوین

 • دارای هزینه‌ای پایین در بازار کریپتوکارنسی‌ها
 • امکان بهره‌مندی از تخفیف در هزینه‌ی معاملات Binance
 • امکان استفاده از آن در خارج از پلتفرم معاملاتی Binance
 • امکان مبادله‌ی آن با ارزهای فیات
 • دسترسی آسان به آن از طریق دسک تاپ، HTML5، iOS و Android
 • انجام فرایندهای تراکنش با سرعت بالا
 • دسترسی گسترده: صرافی Binance امکان معامله بیش از ۴۰ جفت ارز را فراهم می‌کند

ریسک‌های سرمایه‌گذاری در بایننس کوین

 • از آنجایی که این توکن همانند بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، مبتنی بر اتریوم است، ممکن است افزایش رقابت و کاهش احتمالی ارزش آن در آینده را به دنبال داشته باشد.
 • این واقعیت که بایننس کوین محدود به صرافی Binance است و روند آن به اعتبار و عملکرد این صرافی بسیار وابسته است، می‌تواند یک مشکل اساسی باشد. این موضوع باعث می‌شود، بایننس کوین نتواند به تنهایی مسیر حرکت خود را مشخص کند.
 • سیاست بازخرید Binance می‌تواند قیمت‌ها را کاهش دهد: از آنجایی که توسعه‌دهندگان BNB قصد دارند بخش معینی از کوین‌ها در آینده بازخرید کنند، احتمالاً از ارزش آن کاسته خواهد شد و این ممکن است منجر به سقوط قیمتش شود.

برنامه‌ های آتی برای بایننس کوین

بایننس کوین ابتدا به عنوان یک توکن که برای پرداخت کارمزد معاملاتی دقیقاً استفاده می‌شود، کار خود را شروع کرد. اگرچه برخی معتقدند که معاملات و نوسان‌گیری در قیمت این سکه در بازارهای آزاد سکه آن را عملا یک به ارز دیجیتالی تبدیل می‌کند.

با این وجود همیشه اینگونه نخواهد بود، زیرا تیم بایننس برنامه‌هایی برای گسترش دامنه کارهایی که می‌تواند با سکه آن انجام شود دارد. با ادامه افزایش قیمت بایننس BNB، و افزایش تعداد کاربران در بایننس تقاضا برای استفاده از این سکه برای صرفه جویی در کارمزد معاملات افزایش یافته است و این موضوع اهمیت بیشتری می‌یابد.

در حال حاضر می‌توان از سکه آن برای سرمایه گذاری در ICO ‌هایی که در پلتفرم بایننس لانچ پد میزبانی می‌شوند، استفاده کرد که به دارندگان BNB راهی برای تحقق بازده دارایی سکه‌هایشان می‌دهد.

این ICO‌ها شامل  Bread، BitTorrent، Elrond، WINk، Kava و تعدادی دیگر از پروژه‌های بلاک چین هستند. تاکنون فروش بایننس کوین لانچ پد کاملاً موفقیت آمیز بوده است و همین امر باعث افزایش قیمت BNB می‌شود.

علاوه بر این، شما همچنان از پشتیبانی سکه توسط بایننس DEX برخوردار هستید. با باز شدن صرافی‌های غیرمتمرکز بیشتر برای معاملات سکه‌های منحصر به فرد، به احتمال زیاد شاهد افزایش تقاضا برای بایننس BNB برای تأمین انرژی این سکه‌ها خواهید بود.

سایر کاربردهای BNB  در این زمان شامل پرداخت هزینه سفر توسط بازرگانان منتخب در استرالیا، پرداخت قبض کارت اعتباری Crypto.com، خرید هدایای مجازی در بستر  Mithril، پرداخت هرگونه هزینه از فروشگاه‌ها با استفاده از سیستم PundiX XPOS و تعداد زیادی استفاده‌های دیگر می‌باشد.

مسلماً بیشتر این‌ها به سیستم عامل‌های شخصی متصل هستند، اما با افزایش تقاضا و همه‌گیری، اکوسیستم بایننس BNB نیز به رشد خود ادامه می‌دهد.

با ادامه رشد بایننس و افزودن ویژگی‌های جدید، افزایش تعداد کارهایی که می‌توانید با بایننس کوین انجام دهید تقریباً قطعی است.

به علاوه، شما می‌توانید سکه‌های BNB را به عنوان یک سوداگر معامله کنید، به این مفهوم که در قیمت کم بخرید و سپس با قیمت بالاتر ارز خود را بفروشید، همانطور که بسیاری از معامله گران دیگر در حال انجام این کار هستند!

پرسش و پاسخ

 • ارز دیجیتال بایننس BNB چیست؟
  بی ان بی توکن بومی شبکه BNB Chain است. این ارز دیجیتال کاربردهای متعددی در بازار کریپتوکارنسی دارد و با توجه به کارمزد پایین شبکه‌اش، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کوین بی ان بی را از کجا بخریم؟ 
  صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز زیادی مانند بایننس، کوکوین، بای بیت،‌ پنکیک سواپ، یونی سواپ و موارد متعدد دیگر ارز دیجیتال BNB را لیست کرده‌اند.
 • BNB‌ بایننس را در چه کیف پولی نگه داریم؟
  برای نگهداری این کوین باید از کیف پول‌هایی استفاده کنید که از استاندارد BEP2 یا BEP20 پشتیبانی می‌کنند.

صرافی بایننس binance بایننس آموزش ثبت نام در صرافی سیمیا و قیمت لحظه ای

بایننس فارسی ، صرافی بایننس ورود ، ثبت نام در بایننس ، دانلود بایننس ، لیست ارزهای صرافی بایننس ، ثبت نام در صرافی بایننس ، صرافی بایننس آموزش ، بایننس کوین bnb،صرافی بایننس دانلود اپلیکیشن،ارز دیجیتال از صرافی بایننس،

اسکرول به بالا
صرافی سیمیا آیا تمایل دارید اعلان‌هایی از آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌های صرافی سیمیا را به شما نمایش دهیم ؟
رد کردن اعلان ها
اجازه دادن به اعلان‌ها