۱۴۰۳/۳/۸
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نکسو NEXO

Nexo نکسو یک پلتفرم وام‌دهی است که در سال ۲۰۱۸ شروع به کار کرده و از پیشگامان پلتفرم‌های وامدهی کریپتویی محسوب می‌شود. امروزه پلتفرم Nexo به یک اکوسیستم مالی کامل تبدیل شده‌ است که کاربران آن می‌توانند با ارزهای دیجیتال خود خرید و فروش و معامله کنند و وام بگیرند. اما نکسو چیست و چه ایده و هدفی دارد؟ در ادامه پس از پاسخ به این سوال، به نحوه کارکرد، امکانات، توکن NEXO، نقشه راه، همکاری‌ها و سرمایه‌گذاران، تیم توسعه‌دهنده و نحوه خرید و فروش و نگهداری توکن نکسو می‌پردازیم. با صرافی سیمیا همراه باشید.

پلتفرم نکسو NEXO چیست؟

نکسو
منبع: coinfomania

پلتفرم Nexo این امکان را به مشتریان می‌دهد که با وثیقه گذاشتن دارایی‌های دیجیتال خود مثل بیت کوین، اتر، استیبل کوین‌ها و انواع مختلف کریپتوهای دیگر، ارز فیات و استیبل کوین وام بگیرند. این وام از طریق انتقال بانکی یا کارت اعتباری نکسو (در ادامه معرفی می‌کنیم) دریافت می‌شود. کاربران می‌توانند با تایید فوری، بدون هزینه و بازپرداخت ماهانه، در عرض ۲۴ ساعت از ۵۰ دلار تا ۲ میلیون دلار وام بگیرند و آن را با بیش از ۴۰ ارز فیات، استیبل کوین یا ترکیبی از ارزهای دیجیتال و فیات بازپرداخت کنند.

پول فیات چیست و چه تفاوتی با رمزارزها دارد؟

برای دریافت وام کریپتویی، تنها کاری که کاربران باید انجام دهند این است که از دارایی‌های دیجیتال خود به عنوان ضمانت بازپرداخت استفاده کنند. این امر به کاربران این امکان را می‌دهد که بسته به سطح وفاداری و نسبت بین توکن‌های NEXO و سایر دارایی‌های کریپتویی موجود در پرتفوی خود، تا حداکثر ۱۳.۹٪ نرخ بهره (APR) وام بگیرند.

اگر ارزش دارایی‌های دیجیتالی که به‌عنوان وثیقه گذاشته شده‌اند کاهش یابد و نسبت ارزش وام به ارزش وثیقه (Loan to Value یا به اختصار LTV) افزایش یابد، نکسو با استفاده از الگوریتم‌هایی، به کاربران کمک کند که از اعتبار کریپتویی خود استفاده کنند و آنها را مدیریت کنند؛ این الگوریتم‌ها شامل این موارد هستند:

 •  ارسال ایمیل یا SMS خودکار به کاربر در زمانی که پوزیشن وام نزدیک به کال مارجین شدن است. Call Margin به معنی بسته شدن پوزیشن و صفر شدن پول است. در پلتفرم‌های وام‌گیری، این اصطلاح با نام لیکویید شدن شناخته می‌شود و بدین معنی است که نسبت LTV به هم خورده و مبلغ وثیقه نمی‌تواند وام را پوشش دهد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که یا ارزش وثیقه کاهش یافته باشد یا ارزش وام افزایش یافته باشد. این نوتیفیکیشن به کاربران ارسال می‌شود، تا بتوانند به موقع سرمایه به پوزیشن خود اضافه کنند تا لیکویید نشوند). 
 • انتقال خودکار وثیقه برای حفظ نسبت LTV.
 • بازپرداخت خودکار وام.

لیکویید شدن چیست و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

Nexo توسط شرکت Credissimo پشتیبانی می‌شود. این شرکت یک گروه فین‌تک پیشرو با بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت در اروپاست و به میلیون‌ها نفر در سراسر اروپا خدمات ارائه می‌دهد.

معرفی شرکت Credissimo

Credissimo یک گروه فین‌تک اروپایی است که در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده و از فناوری‌های نوآورانه برای ارائه وام‌های آنلاین فوری، تامین مالی الکترونیکی و خدمات پرداخت آنلاین قبوض استفاده می‌کند. این شرکت در بخش وام‌های آنلاین در چندین کشور اروپایی پیشرو است. 

مزایای رقابتی Credissimo از جمله مدل کسب و کار کارآمد، راه حل‌های فناوری پیشرفته و مدیریت مناسب، ریشه در دانش تجاری‌ای دارد که این شرکت در بیش از ۱۰ سال تجربه خود به دست آورده است. این شرکت در توسعه خود با ایجاد راه حل‌های تامین مالی مبتکرانه و راحت، ناکارآمدی‌ها را در بازارهای وام‌دهی سنتی شناسایی کرده و با موفقیت آن‌ها را حل کرده است. 

ایده و هدف نکسو NEXO چیست؟

NEXO
منبع: freepik

در طول ۱۰ سال گذشته نکسو Nexo به میلیون‌ها نفر در سراسر اروپا وام‌های فوری ارائه کرده است. نکسو معتقد است که دنیای دیجیتال به بهبود زندگی ما کمک می‌کند و قصد دارد با ارائه وام‌های فوری با پشتوانه کریپتو، به جهان کمک کند. در ادامه برخی از اهداف این پلتفرم را می‌خوانید:

دسترسی سریع به پول نقد

مشتریان Nexo می‌توانند در هر نقطه از جهان، به‌صورت فوری پول نقد دریافت کنند، از فرصت‌های سرمایه‌گذاری استفاده کنند و نیاز خود به نقدینگی را برآورده کنند. البته برداشت مبالغ بالای پول نقد به راحتی از طریق نقل و انتقالات بانکی انجام می‌شود؛ اما نکسو این امکان را فراهم کرده که کاربران بتوانند با استفاده از کارت اعتباری Nexo، این انتقالات را به‌صورت رایگان انجام دهند.

حفظ مالکیت

مشتریان Nexo مالکیت کامل دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ می‌کنند. آنها به جای فروش دارایی‌هایشان، با وام گرفتن از نکسو، کل سود سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ می‌کنند. مشتریان این پلتفرم می‌توانند بدون نیاز به فروش دارایی‌های دیجیتال خود، از آنها به‌عنوان وثیقه برای دریافت وام استفاده کنند.

هزینه و مالیات کارآمد

به جز در مواردی که فروش دارایی‌های دیجیتال نیاز باشد، کاربران مجبور نیستند هزینه‌ای برای پلتفرم، تراکنش یا برداشت (که می‌تواند مبالغ قابل توجهی از سود آنها را کم کند) بپردازند. علاوه بر این، از آنجایی که هیچ فرآیند فروشی وجود ندارد، هیچ مالیاتی نیز وجود ندارد.

بدون نیاز به اعتبارسنجی

Nexo هیچ‌گونه اعتبارسنجی که به اعتبار مشتریان خود آسیب برساند انجام نمی‌دهد؛ زیرا این وام کاملا توسط ارزش دارایی‌های دیجیتال ذخیره شده در کیف پول نکسو تضمین می‌شود. یعنی تا زمانی که وثیقه کافی در پوزیشن وام خود داشته باشید، دارایی‌های شما به خطر نمی‌افتد. 

قراردادهای شفاف بلاک چین

مالکیت دارایی‌های دیجیتال به وسیله قراردادهای وام شفاف تضمین می‌شود. این قراردادها نیز در بلاک چین ذخیره می‌شوند و قابل دستکاری و تغییر نیستند؛ بنابراین خیال کاربران از وقوع چنین موارد ناخوشایندی راحت است. 

Nexo چگونه کار می‌کند؟

مدل کسب‌وکار Nexo، ارائه وام‌ فوری به مشتریان به منظور استفاده از دارایی‌های دیجیتال خود است. این فرآیند ساده را می‌توان به چند مرحله ساده تقسیم کرد:

نکسو
منبع: cryptobullsclub

۱- مشتری دارایی‌های دیجیتال خود را به کیف پول Nexo منتقل می‌کند. هنگامی که تاییدیه‌های مربوط به بلاک چین دریافت شد، اوراکل نکسو به طور خودکار ارزش وام را محاسبه می‌کند و فورا وام را تنظیم می‌کند.

اوراکل (oracle) چیست؟ رابطی بین قراردادهای هوشمند و دنیای واقعی

۲- مشتریان وام فیات را بلافاصله با انتقال بانکی یا کارت اعتباری Nexo دریافت می‌کنند. استیبل کوین‌ها نیز به کیف پول نکسو منتقل می‌شوند و کاربر می‌تواند آنها را به کیف پول دیگری انتقال دهد و از آن استفاده کند. مشتریان بسته به نیاز و شرایط خود، می‌توانند راحت‌ترین راه برای دریافت ارزهای نقد خود و همچنین ارزهایی که مایل به دریافت آن هستند را انتخاب کنند. مبلغ وام بر اساس ارزش بازار دارایی‌های کریپتویی موجود در کیف پول Nexo مشخص می‌شود. اگر ارزش این ارزهای دیجیتال (وثیقه) افزایش یابد، اوراکل نکسو سقف LTV را افزایش می‌دهد و اگر ارزش وام به نسبت وثیقه افزایش یابد، خطر لیکویید شدن به وجود می‌آید. 

۳- مشتریان می‌توانند وام‌های خود را به روش‌های مختلف از طریق انتقال بانکی، کارت اعتباری نکسو یا ارز دیجیتال بازپرداخت کنند. همچنین به افرادی که تصمیم به پرداخت وام با توکن‌های NEXO دارند، تخفیف‌های ویژه‌ای تعلق می‌گیرد. گزینه سوم این است که با فروش بخشی از دارایی‌های رمزنگاری شده (از جمله بیت کوین، اتر و غیره) در کیف پول Nexo، وام را پرداخت کنید. علاوه بر این گزینه‌های بازپرداخت، تا زمانی که موجودی کیف پول در محدوده وام باشد (خطر لیکویید شدن وجود نداشته باشد)، نکسو به بازپرداخت ماهانه نیاز ندارد. پس از دریافت بازپرداخت، اوراکل Nexo تراکنش را روی بلاک چین ثبت می‌کند و فورا محدوده وام را آپدیت می‌کند.

۴- اگر دارایی‌های کریپتویی در کیف پول نکسو، در محدوده مورد نیاز موجودی باقی مانده باشند، کاربران می‌توانند در هر زمان بخشی یا تمام مبلغ بیش از محدودیت را برداشت کنند (یعنی اگر مبلغ وثیقه شما بیش از وام باشد، می‌توانید این مقدار اضافی را برداشت کنید). پس از بازپرداخت کامل وام، مشتریان می‌توانند تمام دارایی‌های رمزنگاری موجود در کیف پول خود را برداشت کنند.

اوراکل نکسو NEXO چیست؟

اوراکل این پلتفرم وظایف زیر را بر عهده دارد:

 • توسعه قراردادهای وام: هنگامی که یک وام تنظیم می‌شود، اوراکل Nexo مسئول پرداخت خودکار پول نقد، نگهداری دارایی، اطلاعیه‌ها و مدیریت کلی آن است.
 • تجمیع بلافاصله داده‌ها: اوراکل Nexo ارزش‌گذاری دارایی‌ها را بلافاصله و بر اساس داده‌های چندین صرافی در هر زمان انجام می‌دهد. این اوراکل تجمیع داده‌ها را از حداقل ۶ صرافی مستقل انجام می‌دهد، تا خطرات دستکاری داده‌ها را برای Nexo و مشتری به حداقل برساند. اوراکل نکسو همچنین تغییرات ارزش دارایی‌ها را شناسایی کرده و محدوده وام را مجددا محاسبه می‌کند. در صورت افزایش قیمت دارایی نیز سقف وام به صورت خودکار و فوری افزایش می‌یابد.
 • توسعه واحد تجزیه و تحلیل بازپرداخت: Nexo Oracle به طور خودکار بازپرداخت‌ها و حساب‌های بیشتر را برای تمام تراکنش‌های انجام شده توسط مشتریان ثبت می‌کند. بازپرداخت بهره، مانده‌های معوقه و محدوده‌های آپدیت شده وام به طور خودکار و مداوم توسط سیستم نگهداری می‌شود.
 • توسعه اعلان‌های خودکار: همه اقدامات نگهداری وام از جمله تغییر در ارزش دارایی و محدوده وام، به طور خودکار توسط اوراکل Nexo و بدون هیچ‌گونه مداخله دستی اجرا می‌شوند؛ در صورت رسیدن به حداقل محدودیت دارایی کریپتو (نزدیک به لیکویید شدن)، نوتیفیکیشن‌هایی برای کاربر به منظور مدیریت پوزیشن وام ارسال می‌شود و موجودی حساب‌های فردی با بازپرداخت‌ها به‌روز می‌شود. 
 • توسعه مدل‌سازی و الگوریتم‌ها: به منظور اطمینان از عملکرد مناسب سیستم، الگوریتم‌های تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ (Big Data)، الگوریتم‌های خودتنظیم (Self-Regulating) و مدل‌سازی پیش‌بینی‌ کننده (Prediction Modelling یک فرآیند ریاضیاتی است که برای پیش‌بینی رویدادهای آینده و یا تحلیل الگوهای خروجی بر اساس داده‌های ورودی به کار می‌رود) در اوراکل Nexo ایجاد شده‌اند. به این ترتیب نکسو می‌تواند اطلاعات دریافتی از چندین منبع دیتای خارجی که برای تصمیم‌گیری به موقع مالی استفاده می‌شوند را به درستی پردازش کند.

قراردادهای هوشمند وام

قراردادهای هوشمند پروتکل‌های کامپیوتری از پیش نوشته شده‌ای هستند که هدف آن‌ها تسهیل رابطه ایمن و مطمئن بین طرفین است. ویژگی‌های کلیدی این قراردادها شامل تغییرناپذیری و قابلیت ردیابی است، که باعث ایجاد شفافیت می‌شوند و نیاز به دخالت شخص ثالث را برطرف می‌کنند. اگرچه در حال حاضر همه بلاک‌چین‌ها از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی‌کنند، اما هدف Nexo فعال کردن یک سیستم کاملا خودکار در تمام دارایی‌های بلاک چینی است، که توسط کیف پول Nexo پشتیبانی می‌شوند. این هدف از طریق مشارکت با شرکت‌هایی که در حال توسعه راه حل‌های بین زنجیره‌ای (Cross-Chain) مانند Polkadot هستند، تحقق می‌یابد.

قرارداد هوشمندی که توسط Nexo استفاده می‌شود، موجودی‌های معوقه فعلی کیف پول Nexo مشتری را ثبت می‌کند و بهره به وام دریافت شده تعلق می‌گیرد. هنگامی که مشتریان وام‌های خود را بازپرداخت کنند یا از مقدار وثیقه اضافی خود (اگر داشته باشند) استفاده کنند، نکسو موجودی را به اعتبار یا بدهی تبدیل می‌کند و وام به‌روز شده را در بلاک چین ثبت می‌کند.

نکسو NEXO چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

nexo platform and app
منبع: nexo.io

۱- وام فوری با پشتوانه کریپتو

مشتریان نیازهای مالی متنوعی دارند که توسط وام فوری Nexo به خوبی درک و رفع شده است. یکی از گزینه‌های دریافت وام رمزنگاری فوری که مشتریان دارند، انتقال بانکی در همان روز یا روز بعد از طریق درگاه‌های بانکی SWIFT ، SEPA یا ACH به حساب بانکی شخصی یا تجاری است.

۲- کسب سود

شما می‌توانید از بخش Earn Crypto روزانه در ارزهای دیجیتال و شاخص‌های EURx ، GBPx و USDx سود کسب کنید (این ارزها با نام ارز استرلینگ شناخته می‌شوند و به‌عنوان شاخصی برای ارزیابی ارزش این ارزها نسبت به ارزهای دیگر کشورها عمل می‌کنند). 

 • تا ۱۸ درصد سود سالانه دریافت کنید.
 • پرداخت روزانه منحصر به فرد.
 • بیمه ۷۷۵ میلیون دلاری برای کلیه دارایی‌ها.
 • در هر زمان دارایی‌ها را اضافه یا برداشت کنید.

۳- وام‌گیری ارز فیات

اگر کاربران وام فیات دریافت کنند، مزایای زیر را دریافت می‌کنند. 

 • ۰ درصد بهره سالیانه.
 • بیمه ۷۷۵ میلیون دلاری برای کلیه دارایی‌ها.
 • دریافت وام حداقل ۵۰ دلار و حداکثر ۲ میلیون دلار.
 • تایید خودکار بدون نیاز به اعتبارسنجی.

در ادامه به سایر خدمات این پلتفرم اشاره می‌کنیم.

کارت اعتباری Nexo

کارت اعتباری نکسو به شما این امکان را می‌دهد که به جای فروش دارایی خود مالکیت آن را حفظ کنید.

 • کسب سود تا ۲ درصد از بیت کوین یا توکن NEXO.
 • شروع نرخ بهره‌های وام‌ها از ۰ درصد APR. 
 • بدون نیاز بازپرداخت ماهانه.
 • ادغام با پلتفرم‌های Apple Pay و Google Pay.
 • پذیرفته شده توسط بیش از ۴۰ میلیون تاجر در سراسر جهان.
 • بازگشت نقدی ۲ درصد فوری در تمامی خریدها.
 • روش‌های منعطف بازپرداخت.
 • کارت‌های مجازی رایگان.
 • امکان پرداخت به ارزهای محلی.
 • بدون کارمزد ماهانه یا سالانه، بدون کارمزد مبادلات.
 • این کارت مستقیما به اعتبار وام Nexo متصل است. بنابراین تمام پرداخت‌ها به طور خودکار از موجودی حساب اعتباری شما کسر می‌شود و سبد سرمایه‌گذاری شما دست نخورده باقی می‌ماند.
 • می‌توانید از دارایی‌های حساب خود به عنوان وثیقه استفاده کنید.
 • حساب اعتباری می‌تواند از یک یا چند دارایی به عنوان وثیقه استفاده کند. این کار به شما این امکان را می‌دهد که تا ۹۰ درصد از ارزش دارایی خود خرج کنید، بدون اینکه بخواهید دارایی خود را بفروشید.

صرفه‌جویی در مالیات

زمانی که از طریق کارت اعتباری کریپتویی خود خرید می‌کنید، دارایی‌های دیجیتال شما فروخته می‌شود و به ارز فیات تبدیل می‌شود که این امر مشمول مالیات می‌شود. Nexo Card به شما این امکان را می‌دهد که بدون فروش ارز دیجیتال خود آن را خرج کنید؛ بنابراین هیچ مالیاتی شامل شما نمی‌شود.

بدون حداقل بازپرداخت و بدون کارمزد

نیازی به پرداخت ماهانه در Nexo Card نیست. همچنین هیچ نگرانی برای هزینه ماهانه، سالانه یا عدم فعالیت وجود ندارد.

کارت Nexo خود را به راحتی مدیریت کنید

 • در صورت گم شدن کارت می‌توانید آن را مسدود کنید.
 • رمز خود را در هر زمانی تغییر دهید.
 • با اعلان‌های فوری از تراکنش‌ها مطلع شوید.

وام NFT

کاربران همچنین می‌توانند از قسمت NFT Lending نکسو، توکن‌های بی‌همتای Bored Apes و CryptoPunks را وثیقه بگذارند و استیبل کوین، اتر و سایر ارزهای دیجیتال را قرض کنند. درست مانند کارت اعتباری Nexo این نقدینگی فوری نیز نیازی به فروش دارایی‌های دیجیتال ندارد. کاربران می‌توانند تا ۲۰ درصد از ارزش NFT خود را وام بگیرند و آن را خرج یا دوباره سرمایه‌گذاری کنند. به عنوان بخشی از خدمات OTC نکسو، کاربران یک مدیریت حساب اختصاصی دارند که در طول این فرآیند به آن‌ها کمک می‌کند.

توکن NFT چیست؟ همه چیز درباره توکنهای بی‌همتا

صرافی نکسو NEXO

در طی این سال‌ها Nexo صرافی ارز دیجیتال خود را نیز توسعه داده است. Nexo Exchange میزبان کوین‌های محبوبی مانند BTC و ETH، توکن‌های لایه ۱ مانند BNB و AVAX و توکن‌های NFT و متاورس مانند APE و MANA است. کاربران صرافی نکسو می‌توانند ارزهای دیجیتال را با کارت‌های اعتباری یا نقدی خریداری کنند و بیش از ۳۰۰ جفت ارز دیجیتال را مستقیما مبادله کنند. صرافی Nexo همچنین گزینه لوریج یا اهرم را از ۱.۲۵ تا ۳ برابر ارائه می‌دهد؛ این گزینه به نام Nexo Booster شناخته می‌شود و به کاربران این امکان را می‌دهد که با وام‌های دارای پشتوانه کریپتویی خود ارزهای دیجیتال مورد علاقه خود را با اهرم خریداری کنند.

توکن NEXO چیست؟

در سال ۲۰۱۸ Nexo اولین توکن منطبق با سود سهام و دارای پشتوانه دارایی را با ویژگی‌های کاربردی منتشر و توزیع کرد. این توکن به کاربران سود بیشتری ارائه می‌دهد و هزینه دریافت وام آن کمتر است. بعلاوه برداشت این توکن در پلتفرم رایگان است. مزایایی که به کاربران تعلق می‌گیرد، توسط یک برنامه و بر اساس سطح وفاداری آن‌ها تعیین می‌شود. سطوح کاربری نیز وابسته به درصد نکسوی موجود در پورتفوی کاربران مشخص می‌شود. به عنوان مثال اگر ۱۰٪ از پورتفولیوی یک کاربر توکن نکسو باشد، آن کاربر در ردیف Platinum قرار می‌گیرد. در این صورت کاربر واجد شرایط دریافت نرخ بهره ۱۷ درصدی برای اکثر دارایی‌ها و ۵ برداشت رایگان کریپتویی در ماه است.

در دو سال گذشته با بازنگری در توکنومیکس NEXO، این شرکت اقدام به بازخرید توکن بومی خود از بازار آزاد کرده است. این برنامه که اصطلاحا به آن Buyback می‌گویند، با هدف افزایش نقدینگی توکن و در نتیجه کاهش نوسانات قیمت انجام می‌شود. عرضه توکن نکسو برابر با ۱ میلیارد توکن است.

توکن‌های NEXO به عنوان اوراق بهادار محدود (Restricted Securities) معامله می‌شوند. این نوع توکن‌ها اوراق بهاداری هستند که در یک فروش غیرثبتی و خصوصی از شرکت صادرکننده یا از شرکت‌های وابسته به صادرکننده به‌دست می‌آیند. این شرکت‌ها معمولا شما را محدود می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که در یک بازار عمومی این اوراق را بفروشید؛ مگر این که فروش آن از الزامات ثبت در سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مستثنی باشد. این نوع اوراق بهادار معمولا شرایطی مانند نگهداری حداقل ۶ ماه تا یک سال دارند. 

 از این توکن برای بازپرداخت به Nexo استفاده می‌شود (در صورت بازپرداخت با توکن نکسو ۵۰ درصد تخفیف در نرخ بهره به کاربر داده می‌شود). در عین حال مشتری تنها با داشتن NEXO این حق را دارد که از سقف وام بالاتر و سود ۳۰ درصدی برخوردار شود.

به گزارش صرافی سیمیا، قیمت NEXO در زمان نگارش مقاله ۰.۵۶ دلار و ارزش بازار آن حدود ۳۱۳ میلیون دلار است و از این نظر در رتبه ۱۰۹ در بین تمام ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. حجم معاملات این رمزارز در ۲۴ ساعت گذشته ۵ میلیون دلار بوده و ۵۶۰ میلیون نکسو در گردش است. بالاترین قیمت این توکن در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ و با قیمت ۴.۰۷ دلار و کمترین قیمت آن ۰.۰۵ دلار در تاریخ ۲۲ شهریور ۹۷ ثبت شده است.

بررسی نقشه راه NEXO

زمستان ۲۰۱۸:

 • فوریه: اولین ایردراپ نکسو.
 • مارس: نهایی کردن فروش توکن.

بهار ۲۰۱۸:

 • آوریل: راه‌اندازی وام‌های فوری با پشتوانه کریپتو به دلار با ضمانت BTC و ETH – لیست شدن توکن NEXO در صرافی‌ها.
 • می: آغاز فرآیند M&A برای کسب اعتبار از موسسه بانکی تحت بیمه FDIC.
 • ژوئن: پشتیبانی از ارز یورو – راه اندازی کارت اعتباری Nexo.

تابستان ۲۰۱۸

 • پشتیبانی از آلت کوین‌ها و دارایی‌های توکنیزه شده بیشتر.
 • پشتیبانی از ین ژاپن.
 • خودکارسازی فرآیندهای احراز هویت (KYC) و ضدپولشویی (AML).
 • راه اندازی نسخه موبایل کیف پول Nexo.
 • راه‌اندازی برنامه پیوستن و معرفی به دوستان.

پاییز ۲۰۱۸

 • افزایش سقف وام‌گیری.
 • دومین کمپین ایردراپ Nexo.

زمستان ۲۰۱۹

 • نهایی کردن کسب اعتبار از موسسه بانکی تحت بیمه FDIC.
 • معرفی حساب‌های سپرده.

بهار ۲۰۱۹

 • API سازمانی.
 • وام‌های اقساطی.
 • افزایش سقف وام.

متاسفانه از سال ۲۰۱۹ تاکنون نقشه راه نکسو آپدیت نشده است. 

آشنایی با سرمایه‌گذاران و همکاران پلتفرم نکسو NEXO

نکسو با پلتفرم‌های بکت، لجر، بیت گو، پکسوس، سرکل، بریو و غیره همکاری می‌کند که می‌توانید لیست کامل این شرکت‌ها را در تصویر زیر ببینید.  

nexo partners 1024x327 1
منبع: nexo.io

همچنین Nexo عضو سازمان‌های Bitcoin Foundation، کریپتو ولی، Swiss Finance، تراست، سوییس فینتک و غیره است. در تصویر زیر لیست کامل این سازما‌ن‌ها را مشاهده می‌کنید. 

nexo partnerships 1024x400 1
منبع: nexo.io

معرفی تیم توسعه‌دهنده نکسو NEXO

nexo cofounder 1024x425 1
منبع: nexo.io

کاستا کانچو (Kosta Kantchev)

کوستا کانچو بنیان‌گذار نکسو و یکی از بنیان‌گذاران شرکت Credissimo و مسئول موفقیت ۱۰ ساله این گروه فین تک اروپایی است. او که جزو اولین پذیرندگان بیت کوین بود، به سرعت به پتانسیل تکنولوژی بلاک چین پی برد و تصمیم گرفت یکی از اولین سیستم‌هایی را که امکان بازپرداخت وام با ارزهای دیجیتال در سراسر جهان را فراهم می‌کند، توسعه دهد.

جورجی شولو (Georgi Shulev)

جورجی شولو هم‌بنیانگذار نکسو است و دارای سابقه‌ در بانکداری و تجربه زیادی در زمینه‌هایی مانند ادغام و اکتساب (M&A) و تجزیه و تحلیل مالی در موسساتی مانند Unicredit Bank اتریش، Lehman Brothers آمریکا و بانک سرمایه گذاری اروپا است. نظارت بر توسعه کسب‌وکار و گسترش بین‌المللی Credissimo، تخصص فین‌تک او را بیشتر تقویت کرده است.

آنتونی ترنچو (Antoni Trenchev)

یکی دیگر از هم‌بنیانگذاران Nexo، آنتونی ترنچو است که از سال ۲۰۱۱ به ارزهای دیجیتال علاقه‌مند بوده است. به عنوان یک عضو پارلمان و معتقد به رویکرد غیرمتمرکز، ترنچو از راه‌حل‌های بلاک چین در مورد انواع خدمات دولت الکترونیک به ویژه رای‌گیری الکترونیکی، حمایت کرد. آنتونی در توسعه پلتفرم‌های تجارت الکترونیک نقش داشته و مدیر ارشد نوآوری در Credissimo بوده است.

واسیل پترو (Vasil Petrov)

واسیل پترو مدیر ارشد فناوری نکسو و یکی از اولین پذیرندگان فناوری بلاک چین بوده است. Vasil Petrov بیش از ۱۶ سال تجربه در مدیریت سیستم، توسعه Back-End و معماری پروژه‌های با بار سنگین (High Load) و سیکل کامل (Full Cycle) دارد. پترو یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی و ویدئویی چندکاناله در ایالات متحده و توزیع کننده خدمات تعاملی برای بیش از ۱۵۰,۰۰۰ مشتری بوده است.

رمزارز NEXO را از کدام صرافی‌ها بخریم؟ 

توکن نکسو در صرافی‌های متمرکز بزرگی از جمله بایننس، هیوبی، بیت فینکس، FTX، بای بیت، گیت و کوینکس لیست شده است. همچنین از طریق صرافی‌های غیرمتمرکزی چون نسخه‌های دوم و سوم یونی سواپ (برای شبکه اتریوم) و کوییک سواپ (برای شبکه پالیگان) و پنکیک سواپ (برای شبکه بایننس اسمارت چین) نیز می‌توان این رمزارز را خریداری کرد.

آموزش کامل کار با صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ (Uniswap)

توکن نکسو NEXO را در کدام کیف پول‌ها نگهداری کنیم؟ 

این توکن را می‌توان در کیف پول‌های متامسک (نسخه‌های نکسو روی شبکه‌های اتریوم، BSC و پالیگان)، تراست ولت، بایننس چین ولت، اتمیک و کیف پول سخت افزاری لجر نگهداری کرد. 

متامسک چیست؟ آموزش کامل نصب و استفاده از کیف پول متامسک

آیا کاربران ایرانی می‌توانند از پلتفرم نکسو استفاده کنند؟

In which jurisdictions is your product available –

پلتفرم Nexo در بخش ساپورت خود اعلام داشته است که به کشورهای بلغارستان، جمهوری آفریقای مرکزی، کوبا، استونی، ایران، ایالت‌های نیویورک و ورمونت آمریکا، کره شمالی و سوریه خدمات نمی‌دهد. همچنین برای استفاده از پلتفرم نکسو کاربران باید احراز هویت کنند. در این بخش کاربران باید کشور محل زندگی خود را تعیین کنند. نام کشور ایران در بخش این کشورها نیز وجود ندارد. بنابراین کاربران ایرانی نمی‌توانند از این پلتفرم استفاده کنند.

پرسش و پاسخ (FAQ)

 • نکسو NEXO چیست؟ 

نکسو یک پلتفرم وام‌دهی است که اجازه می‌دهد با وثیقه‌گذاری ارزهای فیات، استیبل کوین‌ها، بیت کوین و اتر وام کریپتویی دریافت کنید. این پلتفرم امکانات جالبی ارائه می‌دهد که در این مقاله آنها را معرفی می‌کنیم. 

 • ثبت نام در پلتفرم Nexo چگونه است؟ 

برای استفاده از پلتفرم نکسو باید احراز هویت کنید. پلتفرم نکسو خدمات خود را به کاربران ایرانی ارائه نمی‌دهد. به همین دلیل استفاده از این پلتفرم برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر نیست. 

 • صرافی نکسو NEXO چیست؟

یکی از امکانات Nexo صرافی است. در این صرافی می‌توانید توکن‌های وام گرفته شده خود را با دیگر رمزارزها مبادله کنید. 

 • Nexo wallet چیست؟

کیف پول مخصوص پلتفرم نکسو است، که می‌توانید پوزیشن‌های وام خود را به راحتی در آن مدیریت کنید، وام بگیرید و از وام خود برای موارد مختلف استفاده کنید. 

جمع‌بندی

نکسو یکی از اولین پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتویی در جهان است. این پلتفرم اجازه می‌دهد که با وثیقه‌گذاری ارزهای فیات، استیبل کوین‌ها، اتر و بیت کوین، انواع رمزارزها را وام بگیرید. Nexo همچنین کارت اعتباری مخصوص خود را ارائه می‌دهد، که از طریق آن می‌توانید از رمزارزهای خود برای خرید از فروشگاه‌های مختلف استفاده کنید.

در این مقاله به پاسخ این سوال پرداختیم که نکسو چیست و چه ایده و هدفی دارد و در ادامه به نحوه کارکرد، امکانات، معرفی توکن NEXO، نقشه راه، همکاری‌ها و سرمایه‌گذاران، تیم توسعه‌دهنده و نحوه خرید و فروش و نگهداری توکن نکسو NEXO پرداختیم.

اسکرول به بالا
صرافی سیمیا آیا تمایل دارید اعلان‌هایی از آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌های صرافی سیمیا را به شما نمایش دهیم ؟
رد کردن اعلان ها
اجازه دادن به اعلان‌ها